REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Gospodarka Lufthansa z rekordowym zyskiem w 2017 roku

Lufthansa z rekordowym zyskiem w 2017 roku

-

Linie lotnicze Lufthansa osiągnęły w ubiegłym roku 3 mld euro (3,7 mld USD) zysku operacyjnego – podał w czwartek największy niemiecki przewoźnik lotniczy. To najlepszy wynik przedsiębiorstwa w historii.

Zysk operacyjny przewoźnika wzrósł o 70 proc. w 2017 roku w porównaniu z 2016 r. Prezes Lufthansy Carsten Spohr przewiduje jego “lekki spadek” w bieżącym roku – przekazała dpa.

REKLAMA

Z kolei zysk netto holdingu Lufthansa, w którego skład wchodzi m.in. Lufthansa, Eurowings, Swiss, Brussel Airlines oraz Austrian Airlines, w 2017 r. 2,4 mld euro i wzrósł o około jedną trzecią.

Udziałowcy największego niemieckiego przewoźnika otrzymają za rok 2017 dywidendę w wysokości 80 eurocentów za akcję. Szacuje się, że dywidenda utrzyma się na takim samym poziomie w 2018 roku.

“Nasze starania z ostatnich kilku lat spłacają się. Zmniejszamy nasze koszty tam, gdzie nie ma to wpływu na klienta i jednocześnie dalej inwestujemy w jakość naszego produktu i usług” – powiedział Spohr.

Jak zauważa dpa, najlepszy wynik finansowy Lufthansa osiągnęła w roku, w którym zbankrutowała druga co do wielkości linia lotnicza w Niemczech Air Berlin.

Komisja Europejska zgodziła się w grudniu 2017 roku na przejęcie części linii lotniczych Air Berlin przez Lufthansę. W sierpniu 2017 r. Air Berlin złożyła wniosek o uznanie niewypłacalności. (PAP)

fot.MAURITZ ANTIN/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks