REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaGospodarkaFrancja. Mercedes i Opel złożą wyjaśnienia dotyczące emisji spalin

Francja. Mercedes i Opel złożą wyjaśnienia dotyczące emisji spalin

-

fot. Julian Stratenschulte/EPA
fot.
Julian Stratenschulte/EPA

Przedstawiciele firm motoryzacyjnych Mercedesa i Opla staną w następnym tygodniu przed francuską komisją, na której czele stoi minister ochrony środowiska Segolene Royal, która zarządziła przeprowadzenie testów spalin w samochodach krajowych i importowanych.

REKLAMA

Informację potwierdził agencji Reutera członek tzw. komisji Royal i francuski parlamentarzysta Denis Baupin. Powiedział, że przedstawiciele Mercedesa i Opla staną przed komisją 28 stycznia.

W środę minister środowiska Royal podkreśliła, że sprawa nadmiernej emisji spalin dotyczy nie tylko Renault, o którym było głośno w zeszłym tygodniu, ale także innych firm.

“Są również inne koncerny, których samochody przekraczają limity emisji. Moim celem jest zapewnienie (obywateli), że wszyscy respektują zasady, a silniki działają tak, aby nie szkodzić zdrowiu Francuzów” – mówiła Royal podczas wywiadu dla francuskiej telewizji.

Ostatnio francuski koncern motoryzacyjny Renault poinformował, że w trakcie przeprowadzonych przez władze śledcze rewizji w trzech jego placówkach nie znaleziono “żadnych dowodów na wyposażanie pojazdów Renault w urządzenie udaremniające”.

Określenie takie (po angielsku “defeat device”) używane jest potocznie w odniesieniu do oprogramowania komputerowego, które wyłącza system neutralizowania tlenków azotu w spalinach silnika Diesla podczas normalnej eksploatacji samochodu i włącza go po rozpoznaniu, że silnik poddawany jest testom. Na początku września koncern Volkswagen przyznał się do zainstalowania takiego oprogramowania w łącznie około 11 mln samochodów, co wywołało najpoważniejszy na przestrzeni ostatnich lat skandal w globalnej branży motoryzacyjnej.

Akcje koncernu Renault spadły w zeszłym tygodniu o 22 proc. po doniesieniach mediów, że jego placówki zostały przeszukane w ramach śledztwa dotyczącego manipulowania testami spalin. Jako pierwszy o rewizjach poinformował związek zawodowy CGT. Jak głosi komunikat koncernu, śledczy weszli do siedziby jego zarządu oraz do dwóch placówek technicznych, a personel Renaulta w pełni z nimi współpracuje. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2128644220 views

REKLAMA

REKLAMA

2128644236 views

REKLAMA

REKLAMA

2130440556 views

REKLAMA

2128644246 views

REKLAMA

2128644250 views

REKLAMA

2128644254 views