REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Gospodarka Fed utrzyma stopy procentowe na niskim poziomie "przez dłuższy czas"

Fed utrzyma stopy procentowe na niskim poziomie “przez dłuższy czas”

-

Fed utrzyma stopy procentowe na bliskim zeru, rekordowo niskim poziomie jeszcze “przez dłuższy czas” po tym, jak w przyszłym miesiącu wygaśnie jego program skupu obligacji (QE3) – głosi komunikat wydany po środowym posiedzeniu Fed.

Amerykańskie giełdy zareagowały na ten komunikat zwyżkami.

REKLAMA

Amerykańska Rezerwa Federalna utrzymywała przez ponad pięć lat stopy procentowe na bardzo niskim poziomie, by ożywić amerykańską gospodarkę.

Zarząd Fed rozważa nieznacznie szybsze podnoszenie stóp procentowych w roku 2015, spodziewa się też nieco wolniejszego wzrostu w roku bieżącym i 2015 r., niż prognozowano trzy miesiące temu.

Bank centralny USA przewiduje, że wzrost gospodarczy w roku 2015 wyniesie między 2,6 a 3 proc.; wcześniejsze prognozy zakładały, że będzie to od 3 do 3,2 proc.

W roku bieżącym wzrost gospodarczy USA wyniesie między 2 a 2,2 proc., podczas gdy prognozy z czerwca zakładały, że będzie to 2,1 do 2,3 proc. Jak komentuje komunikat Fed Associated Press, te zrewidowane prognozy odzwierciedlają nagłe spowolnienie w pierwszym kwartale 2014 r., jednak od tego czasu amerykańska gospodarka znacznie odżyła.

Fed aktualizuje swoje prognozy cztery razy do roku. Szefowa banku centralnego USA Janet Yellen ostrzegła w środę, by nie przywiązywać przesadnej uwagi do stóp procentowych. (PAP)

Na zdjęciu: Siedziba Fed w Waszyngtonie fot.Matthew Cavanaugh/EPA

 

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks