REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Gospodarka Chiny. Zgoda na iPhone'a 6 po uzyskaniu gwarancji bezpieczeństwa

Chiny. Zgoda na iPhone’a 6 po uzyskaniu gwarancji bezpieczeństwa

-

Władze w Pekinie wydały we wtorek zgodę na sprzedaż w Chinach najnowszego smartfona firmy Apple – iPhone’a 6, po uzyskaniu od amerykańskiego producenta zapewnienia, że dane użytkowników urządzenia są bezpieczne, także przed inwigilacją ze strony obcych rządów.

Chiński resort przemysłu i technologii informatycznych opóźnił premierę iPhone’a 6 w Państwie Środka w obawie, że trzy narzędzia diagnostyczne w systemie operacyjnym tego smartfona (iOS8) mogą przechwytywać informacje o użytkownikach oraz umożliwiać przejęcie kontroli nad urządzeniem bez zgody właściciela.Resort poinformował obecnie, że otrzymał od Apple’a zapewnienie, iż wskazane przez stronę chińską problemy zostały rozwiązane i że firma ta “nigdy nie zezwoli żadnej agencji rządowej jakiegokolwiek kraju na zainstalowanie +tylnych drzwi+ w żadnym z jej produktów i w żadnej z jej usług”.

REKLAMA

Japońska agencja prasowa Kyodo pisze, że chińskie obawy wiążą się zapewne z rewelacjami byłego współpracownika amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Edwarda Snowdena, dotyczącymi programów globalnej inwigilacji, prowadzonych przez Amerykanów.

iPhone 6, którego premiera odbyła się w USA i w innych krajach 20 września, na rynek chiński – jeden z największych dla Apple’a – trafi 17 października. (PAP)

fot.Alessandro Di Marco/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks