REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Gospodarka Cena ropy w Nowym Jorku spadła do 66 dol. za baryłkę

Cena ropy w Nowym Jorku spadła do 66 dol. za baryłkę

-

Cena ropy w Nowym Jorku spadła w piątek do 66,15 dol. za baryłkę. Ceny surowca spadają od czwartkowego szczytu OPEC, który podjął decyzję o tym, że nie ograniczy wydobycia ropy, by podbić jej cenę.

“Cena ropy to najważniejszy temat dnia” – powiedział agencji AP główny strateg prowadzącej trading on-line firmy TD Ameritrade JJ Kinahan. “Widać wyraźnie, jak jedni na tym zyskują, a inni tracą. Takie firmy (naftowe) jak Chevron i Exxon zbierają cięgi, ale np. firmy kurierskie – jak UPS i FedEx – oraz linie lotnicze zyskują. Dla nich to piękna sytuacja” – dodaje Kinahan.

REKLAMA

Na zamknięciu nowojorskiej giełdy cena ropy spadła o 7,54 dol. za baryłkę.

Już w czwartek rynek zareagował na decyzję kartelu kolejnymi spadkami cen; wieczorem baryłka ropy Brent kosztowała poniżej 72 dol. (PAP)

fot.Justin Lane/PAP/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

Złodzieje zwłok

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks