REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Gospodarka "Bank Transfer Day". Zamknij konto w dużym banku

"Bank Transfer Day". Zamknij konto w dużym banku

-

Na ten dzień z niepokojem czekali szefowie największych amerykańskich banków: dziś „Bank Transfer Day”, czyli dzień, w którym tysiące Amerykanów zamierzają zamknąć swoje konta w akcie protestu przeciwko rosnącym opłatom bankowym. Cieszą, się za to małe banki i unie kredytowe, które zyskają na tym niezadowoleniu i frustracji klientów.

fot. Organizatorzy akcji zachęcają do zamknięcia kont w dużych bankach i przeniesienia kont do unii kredytowych

REKLAMA

5 listopada to „Bank Transefer Day” lub „Bank Dump Day” – dzień, w którym sfrustrowani rosnącymi opłatami klienci, zapowiedzieli zamknięcie swych kont w wielkich bankach. Inicjatywa pojawia się kilka tygodni temu w odpowiedzi na ogłoszenie przez Bank of America wprowadzenia comiesięcznej, 5-dolarowej opłaty za posiadanie karty debetowej, czyli w praktyce za dostęp do pieniędzy, które klient przyniósł do banku.

Zobacz: Akcja “Bank Transfer Day”: usuwajcie konta w dużych bankach!

I choć Bank of America ugiął się pod fala protestów i niezadowolenia i z opłat zrezygnował, to ogólny nastrój niezadowolenia wśród Amerykanów sprawił, że co najmniej 650 tysięcy osób od końca września otworzyło konta w lokalnych uniach kredytowych, rezygnując z usług wielkich instytucji finansowych, nastawionych jedynie na zyski.

Zobacz: Bank of America rezygnuje z opłat za karty debetowe

„Bank Dump Day” w piątek wieczorem miał na Facebooku ponad 50 tysięcy fanów, którzy w sobotę zamierzali w akcie protestu zamknąć swoje konta bankowe. Wielu z nich przygotowując się na ten ruch już wcześniej otworzyło rachunki w uniach kredytowych. Jak pisze CNN Money czterech na pięciu nowych klientów unii kredytowych to zwolennicy „Bank Transfer Day”. Takiego boomu małe placówki finansowe nie widziały od lat. Jak szacuje Krajowe Stowarzyszenie Unii Kredytowych (CUNA) nowi klienci w ostatnich tygodniach wpłacili do tych placówek 4,5 miliarda dolarów w oszczędnościach.

Na liście najbardziej „poszkodowanych” znajdą się największe amerykańskie banki, które według CUNA nastawione są jedynie na zyski, zapominając o swych klientach: Bank of America, Wells Fargo, JP Morgan Chase czy CitiBank.

Chociaż akcja zaplanowana została na 5 listopada to jej organizatorzy podkreślają, że konto w banku zamknąć można w dowolnym dnu, także po tej dacie. Liczy się rezultat i jasny sygnał wysłany finansistom, których decyzje klientów uderzą po kieszeniach.

in

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks