REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaGospodarkaAmerykańskie banki zapłacą za nieprawidłowości w przejmowaniu domów

Amerykańskie banki zapłacą za nieprawidłowości w przejmowaniu domów

-

Największe amerykańskie banki w swoich rocznych raportach poinformowały inwestorów o karach pieniężnych  nałożonych na nie  za nieprawidłowości w przejmowaniu domów, których właściciele zalegali z  płaceniem rat hipotecznych. Zarówno U.S. Bancorp, JP Morgan Chase, jak i HSBC North America Holdings, należące do dziesięciu największych amerykańkich kredytodawców, zapowiadają w raportach konieczność zapłacenia nałożonych na nie grzywien.

U.S. Bancorp dodatkowo oświadczył, że oczekuje także iż kontrolerzy federalni będą wymagać poprawy wewnętrznego nadzoru przy procedurach przejmowania nieruchomości.

REKLAMA

Także drugi pod względem ilości aktywów amerykański bank,  JP Morgan Chase potwierdził, że będzie musiał zmienić polisę traktowania kredytobiorców spóźnijących się z płatnościami. 

Kryzys dokumentacyjny w procedurze przejmowania nieruchomości nie jest już dla nikogo tajemnicą. Afera wybuchła, gdy okazało się, że oddziały największych amerykańskich banków, w tym Bank of America i JP Morgan mogły wydawać decyzje o przejęciu nieruchomości  bez szczegółowego sprawdzenia sytuacji dłużników. Zabierały domy także tym, którzy spłacali kredyty, mieli pracę i nic nie wskazywało na to, że mogą przestać płacić raty.

Bałagan w dokumentacji bankowej związanej z postępowaniem egzekucyjnym  (tzw. foreclosure) sprawił, że sprawąw październiku ubiegłego roku zajęło się FBI.

Zobacz także:
Bank of America wznawia odbieranie domów
Międzystanowe dochodzenie wstrzyma odbieranie domów

MB

REKLAMA

2102920635 views

REKLAMA

2102920869 views

REKLAMA

2104717261 views

REKLAMA

2102921012 views

REKLAMA

2102921111 views

REKLAMA

2102921220 views