Po strachu jaki wywołała niedawna recesja, halloweenowe wydatki Ameryków znów zaczynają powracać do dawnego poziomu. W tym roku na kostiumy, słodycze i dekoracje mieszkańcy USA wydadzą od 6 do 8 mld dolarów. Halloween to w Stanach Zjednoczonych, po Bożym Narodzeniu, drugie ulubione święto sprzedawców i konsumentów, którzy przestają wtedy oszczędzać.
Krajowa Federacja Sprzedawców Detalicznych szacuje, że halloweenowe obroty powrócą w tym roku całkowicie już do poziomu sprzed recesji i będą zdecydowanie wyższe w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy wyniosły 5 miliardów dolarów. Przeciętny Amerykanin w sklepach z kostiumami, dekoracja i słodyczami zostawi w tym roku 79,82 dol. W ubiegłym roku było to 60 dolarów. Chociaż przez wiele osób Halloween jest postrzegany jako pogańska tradycja, niezgodna z przekonaniami religijnymi, to aż połowa Amerykanów uczestniczy w niej dekorując swoje domy i otwierając drzwi dzieciom proszącym o słodycze.
Recesja odcisnęła jednak na Halloween swoje piętno. Sprzedawcy przyznają, że do swojej ofert wprowadzili dużo więcej niedrogich dekoracji i kostiumów, które cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących. Kostiumy dla dorosłych w sieciach „Party City” czy „All About Holidays” kupić można już za 16 dolarów. Sieć sklepów „Michaels” przygotowała dla swoich klientów serię warsztatów, podczas których za darmo można było się nauczyć, jak tanio i szybko zrobić „straszny” kostium lub dekorację. Oczywiście korzystając z asortymentu sieci.
Wielu detalistów – Kohls, Target czy Kmart – postawiło w tym roku na sprzedaż w Internecie. Według magazynu „Interenet Retailer” był to dobry pomysł, gdyż co trzeci Amerykanin zakupy na Halloween zrobił właśnie w sieci.
Na brak klientów nie mogą jednak narzekać także tradycyjne sklepy. W ostatnich dniach października oblężenie przezywały sklepy „Party City”, która w USA i Portoryko ma ponad 600 sklepów.
Wzrost obrotów cieszy handlowców, którzy przyjmują to jako dobrą wróżbę na sezon świąteczny. Sprzedawcy przyznają, że po raz pierwszy od dłuższego czasu czują, że recesja odeszła w zapomnienie. Przynajmniej na razie.
MNP
ja “musialam” kupic kocie atrybuty , no i spray do wlosow….ale wnuczce sie (niestety) nie odmawia.
Dlaczego niestety.Poprostu sie nie odmawia Kiciu)))Pozdrawiam))
a czasami powinno, bo beda rozpuszczone, jak “dziadowski bicz” , Haniu, Twoje sa daleko a moja prawie na codzien, no i zawsze znajduje okazje, by “cos” utargowac. Pozdrawiam. 🙂
Ale jak juz kupuja moje to za 1000$jedena rzecz Kiciu)))Wnuczka decyduje jakie ma mama jej ciuchy kupic etc))Bo inaczej nie zalozy.Na szczescie uczy sie swietnie i to ja troche ratuje od rygoru))Chlopcy sa mniej wymagajacy.Wiem nie ma sie czym chwalic i wole nie krytykowac corki bo wlasnie ze jestem daleko.
A to za 1000$to aparat fotograficzny .Nie wiem czy az tak konieczny 15letniej dziewczynce?Zwlaszcza ze tylko do “zabawy”?
no zabawa sie rozkreca super ,, no babcia musi wziasc jeszcze part time u dziadzia
Co Ty wiesz o zyciu pszczol ?Czlowieku.?
Chyba raczej temat nie byl o dziadkach.A co proponujesz mi prace u siebie?Niestety nie szukam.Kto powiedzial ze babcia musi pracowac na wnuki?
Ale jak juz tu jestes jak zwykle wszedzie gdzie ta cholerna Hanka sie pojawi to zapraszamy Cie do Tx.Tam moze nabierzesz optymizmu ,bo ciagle slonce swieci.Nie bedziesz takim zgryzliwym ponurakiem.Powiedz czy to ja Ciebie zaczepiam czy Ty szukasz ciagle zaczepki Anonymous?
poczytaj sam co piszesz to nie uwierzysz bo za idiote Cie nie uwazam.
Mam jedna jedyna prosbe ,ludzie kulturalni to rozumieja .Nie pisz do mnie wiecej.Blagam !!!.zrozumiales?
Hania sie chwali, zakupy robi w Walmart ha ha . Za 1000 S to dwa komputery chwali d**o (edyt.red) a nie ciuchy , zastanow sie co piszesz NIE CHWAL SIE.
alez kochanie jakas piekna jak sie denerwujesz . ja pisze nie do Ciebie ale obok ciebie, tez takie same dyrdymalyco i Ty, przeciez jest wolnosc slowa a ja nie uzywam slow niecenzuralnych jak Twoj maz
czemu ciagle mnie niecenzuralnymi slowami traktujesz ja mam Cie za kobiete wszechswiatowa imadra i piekna etc. a ja to zawsze tluczek albo idiota albo tam jakies stare zgrzeblo etc. dziekuje
moze pisz na aktualny temat i zabieraj glos powaznie a nie pisz tylko o corkach i innych Twoich problemach bo to juz bylo i juz nie ciekawe wymysl cos nowego albo zabieraj glos na temat .to nikt nie bedzie sie czepial
Procz Ciebie nikt sie nie czepia nie pisalam do Ciebie a do Kici.Chyba bede musiala poprosic osobe z Administracji tego forum abys wreszcie dal mi spokoj mam prawo pisac do kogo mi pasuje ale nie zycze sobie do Ciebie.Skoro uwazasz sie za kogos tak kulturalnego to moze ktos odp. za to forum Ci wyjasni ze nie masz prawa nikogo przesladowac jesli prosi Cie tyle razy prosilam.To nie byl i nie jest temat dla Ciebie.Ty mi nie bnedziesz dyktowal co mam wymyslac lub nie.Mnie jak cos nudzi nie czytam?
Ewa ja zakupow nie robie nigdzie.I niczym sie nie chwale.Zle mnie zrozumialas ale nie musisz.Jak zwykle jestes zlosliwa i nic na to pomoc nie mozna.Ty myslisz ze wszyscy ludzie ktorzy nie mieszkaja w USA zyja na drzewach …I tylko licza na ta biedna Ameryke.Ale jesli Ci to do zycia potrzebne to uzywaj sobie na hani razem z kolega.
W Polsce jesli bylas sa ciekawsze sklepy od walmart,a dla mnie w Ameryce wcale walmart tez nie jest zly.Nie mam takich aspiracji jak TY Ewa.Zatem kto sie chwali.?
Anonymous – mysle, ze przekroczyles poprzeczke, raz juz tak bylo, pamietasz ? A bywa, ze -czasami – piszesz do rzeczy, wiec niech tak bedzie.Przeciez ciebie nikt nie zmusza, bys odpowiadal na Hani komentarze, jesli Ci sie one nie podobaja, to mozesz je zignorowac, ale mnie ONE odpowiadaja, kropka. 🙂
hipokryzja schizofrenia to nie jest prywatne forum chyba ze nie masz skrzynki mail to wybaczam jesli nie masz swego komputera tylko uzywasz czyjs to tak wlasnie bywa ze prywatne zale tu wylewasz i przestan mnie wyzywac i obrazac bo ja tego nie robie
jesli ktos nie ma e-mail’ow to nie ma rowniez internetu, a obrazasz to ty, bo hipokryzja i schizofrenia to nie sa komplementy…..
Basta