REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Gospodarka 8,5 miliarda dla zatrudniających bezrobotnych

8,5 miliarda dla zatrudniających bezrobotnych

-

Amerykańskie firmy zatrudniły w ostatnim czasie około 4,5 miliona pracowników, którzy byli zarejestrowani jako bezrobotni przez minimum 2 ostatnie miesiące. Dzięki temu przedsiębiorstwa te mogą się ubiegać o kredyty podatkowe na łączną kwotę 8,5 miliarda dolarów – poinformował Skarb Państwa w swoim raporcie upublicznionym w poniedziałek.

fot. Pracodawcy zatrudniający bezrobotnych moga liczyć na ulgi podatkowe i tysiąc dolarów w gotówce

Kredyty podatkowe są częścią ustawy o nazwie Hiring Incentives to Restore Employment (HIRE) przyjętej przez Kongres w marcu. Zgodnie z tym prawem, pracodawcy, którzy zatrudniają osoby pozostające bez zatrudnienia przez co najmniej 60 ostatnich dni, są zwolnieni z płacenia podatku od wynagrodzeń przez pozostałą część roku. Podatek taki wynosi 6,2 % od jednego pracownika. Ponadto, firmy mogą ubiegać się o kredyt podatkowy na kwotę nieprzekraczającą tysiąc dolarów na jednego zatrudnionego na minimum rok pracownika.

REKLAMA

Ustawa jest jedną z nielicznych dotyczących rynku pracy, którą udało się przyjąć w tym roku. – Jednak trudno jest jeszcze ocenić jej rzeczywisty wpływ na zatrudnienie – powiedział Alan Krueger, główny ekonomista Departamentu Skarbu Państwa.

Od czasu wejścia ustawy w życie, każdego miesiąca zatrudnianych było około 12,2 % bezrobotnych. Wskaźnik ten jest wyższy od dotychczasowej średniej wynoszącej 11 %. Krueger stwierdził jednak, że nie zamierza wyciągać żadnych wniosków ze statystyk. – Jestem ostrożny co do przypisywania wzmożonego zatrudnienia bezrobotnych wejściu w życie ustawy HIRE.

Ustawa HIRE ma zmotywować firmy, które mają w planach zatrudnianie nowych pracowników do niezwlekania ze swoją decyzją. – Spółki, które się rozwijają i charakteryzują się wysoką fluktuacją kadr mogą potrzebować kredytu – dodał Krueger.

MO (CNN Money)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks