REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaFotonewsZachwyty nad oscarową mową Pawlikowskiego: nie dał się uciszyć (ZOBACZ ZDJĘCIA i...

Zachwyty nad oscarową mową Pawlikowskiego: nie dał się uciszyć (ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO)

-

Po niedzielnej ceremonii wręczenia Oscarów Paweł Pawlikowski zbiera pochwały nie tylko za swój film „Ida”, ale też za niesztampowe przemówienie, które kontynuował wbrew zagłuszającej go muzyce. Rozbawił uczestników gali i zachwycił użytkowników Twittera.

„Niedzielna ceremonia Oscarów miała dwa historyczne momenty” – pisze portal Slate. Po pierwsze – Polska otrzymała pierwszego w historii Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny za czarno-biały film „Ida”. Drugim historycznym momentem była – zdaniem portalu – mowa, jaką wygłosił „wytworny reżyser”, odbierając statuetkę.

REKLAMA

Podziękowania Pawlikowskiego trwały na tyle długo, że producenci imprezy puścili muzykę, która jest znakiem dla laureatów Oscarów, by kończyli i schodzili ze sceny. Pawlikowski przyspieszył swe przemówienie, ale kontynuował, przekrzykując muzykę, i wtedy tę muzykę po prostu wyłączono.

„Pawłowi Pawlikowskiemu, bohaterowi naszych czasów, udało się wygrać z muzyką, która powstrzymała setki reżyserów, aktorów i producentów przed nim. Publiczność wybuchła entuzjazmem, nagradzając reżysera oklaskami, a kilku kolejnych laureatów nagrody zainspirowanych jego przykładem też walczyło później z muzyką” – relacjonuje „Slate”.

[ot-video type=”youtube” url=”http://youtu.be/v6yjIeAHXJE”]

Wystąpienie Pawlikowskiego ujęło też „New York Timesa”, gdyż to od niego dziennik zaczyna swą poniedziałkową relację z 87. edycji wręczenia Oscarów. „Życie jest pełne niespodzianek” – cytuje słowa Pawlikowskiego „NYT” i ocenia, że reżyser był jedną z nielicznych niespodzianek niedzielnej gali. Udało mu się bowiem zakończyć mowę z podziękowaniami, wbrew muzyce, która zazwyczaj przywołuje do porządku innych laureatów Oscarów.

„Pawlikowski wyciął genialny numer” – ocenia także „Washington Post”. Dziennik zauważa, że gdy zaczęła grać muzyka mająca zmusić Pawlikowskiego do przerwania mowy, ten powiedział co prawda „Och, pora się zwijać”, ale tego nie zrobił i dalej przemawiał, póki muzyka nie ucichła.

Przede wszystkim jednak Pawlikowski podbił serca internautów na całym świecie, którzy swoim zachwytom dawali wyraz na Twitterze: „Nie ma wątpliwości, że to było najfajniejsze przemówienie”; „Po tym wspaniale improwizowanym przemówieniu nie mogę nie zakochać się w Pawle Pawlikowskim!”; „Rozbrajająca mowa Pawlikowskiego w +epicentrum hałasu+ była lepsza od (tych wygłaszanych przez) ludzi z Hollywood. Brawo!!!”; „Nagroda za najlepszą i najbardziej szczerą mowę dla Pawła Pawlikowskiego”.

„Nie wiem, jak się tu znalazłem. Nakręciłem czarno-biały film o potrzebie ciszy, wycofania się ze świata i kontemplacji, a teraz jestem tu – w epicentrum hałasu i uwagi świata. To fantastyczne. Życie jest pełne niespodzianek” – rozpoczął swe trwające około półtorej minuty przemówienie Pawlikowski. Nagrodę zadedykował m.in. zmarłej żonie. Przekrzykując muzykę, podziękował członkom ekipy filmowej, która pracowała z nim nad „Idą” i która – jak dodał – śledziła transmisję gali Oscarów przed telewizorem w Polsce. „Pewnie jesteście już pijani – zażartował, wywołując śmiech hollywoodzkiej śmietanki. – Jesteście tym, co kocham w Polsce najbardziej. Jesteście błyskotliwi i odważni”.(PAP)

fot.EPA

 • 87th Academy Awards - Press Room
 • 87th Academy Awards - Arrivals
 • Foreign Language Film Awards nominees photocall
 • 87th Academy Awards - Press Room
 • 87th Academy Awards - Arrivals
 • 87th Academy Awards - Ceremony
 • 87th Academy Awards - Ceremony
 • 87th Academy Awards - Ceremony
 • 87th Academy Awards - Ceremony
 • 87th Academy Awards - Press Room
 • 87th Academy Awards - Ceremony
 • 87th Academy Awards - Ceremony
 • 87th Academy Awards - Arrivals

 

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

 

REKLAMA

2093177039 views

REKLAMA

2093177323 views

REKLAMA

2094973772 views

REKLAMA

2093177573 views

REKLAMA

2093177711 views

REKLAMA

2093177852 views