REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaFotonewsWłochy. George Clooney i Amal Alamuddin wzięli ślub w Wenecji (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Włochy. George Clooney i Amal Alamuddin wzięli ślub w Wenecji (ZOBACZ ZDJĘCIA)

-

George Clooney i Amal Alamuddin są już po ślubie. Prywatna ceremonia odbyła się w sobotę wieczorem w Wenecji – poinformował agent amerykańskiego aktora. W poniedziałek ślub ma zostać oficjalne zarejestrowany w weneckim magistracie.

Zamknięta uroczystość, która odbyła się w 7-gwiazdkowym hotelu Aman z dala od tłumów paparazzich przybyłych niemal z całego świata, nie jest ważna w świetle włoskich przepisów. Jest natomiast wystarczająca dla amerykańskiego prawa. Zorganizowano ją w trakcie jednego z kilku przyjęć wydanych z okazji ślubu gwiazdora Hollywood i znanej brytyjskiej prawniczki libańskiego pochodzenia.

REKLAMA

Ceremonia odbyła się w języku angielskim a poprowadził ją przyjaciel Clooneya, były włoski wicepremier i były burmistrz Rzymu Walter Veltroni. Zgodnie z wymogami włoskiego prawa cywilny ślub zostanie zarejestrowany w poniedziałek rano w urzędzie miejskim w Ca Farsetti.

Od dawna zapowiadane wydarzenie, uznane za ślub roku, sprawiło, że miasto nad Canal Grande niemal wyłącznie nim żyło od piątku. Każde pojawienie się 53-letniego Clooneya i 36-letniej Alamuddin wywoływało chaos na ulicach, mostach, a nawet na wodzie. Chaos mieszał się z entuzjazmem i szaleństwem fanów słynnej pary.

Gdy oboje płynęli motorówką po weneckim kanale, ścigały ich dziesiątki paparazzich. Niektórzy dzień i noc koczowali pod ich hotelem w wynajętych łodziach.

Tłumy turystów wiwatowały na widok pary stojąc na mostach i nabrzeżu, a wiele osób zajmowało się wyłącznie poszukiwaniem zarówno narzeczonych, jak i zaproszonych gości. Byli wśród nich Cindy Crawford, Matt Damon, Bono z zespołu U2, redaktor naczelna amerykańskiego „Vogue” Anna Wintour i wielu innych.

W Wenecji zapanował wręcz, zauważają włoskie media, szalony klimat jak z filmu “Dolce vita” Federico Felliniego. Canal Grande zamienił się w rzymską via Veneto z lat 50.- podkreśliła agencja Ansa.

Narzeczonych pilnowało trzydzieści patroli policyjnych w łodziach, straż miejska i stu prywatnych ochroniarzy.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

Zdjęcie: European Pressphoto Agency/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2102834437 views

REKLAMA

2102834670 views

REKLAMA

2104631062 views

REKLAMA

2102834813 views

REKLAMA

2102834913 views

REKLAMA

2102835022 views