REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaFotonewsWatykan. Abp Becciu o 2 latach pontyfikatu Franciszka: wydaje się, że to...

Watykan. Abp Becciu o 2 latach pontyfikatu Franciszka: wydaje się, że to tysiąclecia (ZOBACZ ZDJĘCIA)

-

fot.Fabio Frustaci/EPA
fot.Fabio Frustaci/EPA

W czwartek przypada druga rocznica inauguracji pontyfikatu Franciszka. Mówiąc o przełomie, do jakiego doszło w tym czasie zastępca watykańskiego sekretarza stanu abp Angelo Becciu stwierdził: “Minęły dwa lata, a wydaje się, że to tysiąclecia”.

REKLAMA

W wywiadzie dla Watykańskiego Ośrodka Telewizyjnego abp Becciu powiedział: “Papież pomaga nam zmienić mentalność” i “z odwagą głosić Ewangelię”.

“Wszyscy patrzą na papieża Franciszka z nadzieją, z ufnością, bo pomógł nam w inny sposób spojrzeć na Kościół; Kościół, który musi się uwolnić od wielu historycznych naleciałości i być taki, jaki powinien być ze swej natury, czyli być znakiem obecności Boga wśród ludzi” – oświadczył włoski hierarcha z Watykanu.

“Kościół – dodał- musi być transparentny, zarówno jeśli chodzi o ludzi jak i funkcjonowanie instytucji. Istniało wcześniej ryzyko, że protokół będzie miał prawie przewagę nad Ewangelią”.

“Tymczasem teraz musimy postępować w taki sposób, abyśmy także w tym, co piszemy byli bardziej wierni Ewangelii niż bon tonowi”- ocenił arcybiskup Angelo Becciu.

W drugą rocznicę inauguracji pontyfikatu telewizja watykańska poinformowała, że podczas sobotniej wizyty w Neapolu, w trakcie której Franciszek odwiedzi więzienie Poggioreale, zasiądzie tam do stołu także z 10 osadzonymi tam transseksualistami, homoseksualistami i chorymi na AIDS. Obiad przygotują sami więźniowie.

Początkowo, wyjaśniono, wizyta w zakładzie karnym nie przewidywała wspólnego obiadu z więźniami, ale to sam papież poprosił by mógł zjeść z nimi posiłek. (PAP)

Zdjęcia: EPA

 • Pope Francis general audience
 • Pope Francis general audience
 • Pope Francis general audience
 • Pope Francis General Audience
 • Pope Francis General Audience
 • Pope Francis General Audience
 • Pope Francis General Audience
 • MEDIEVAL MUSICIANS
 • Pope Francis' General Audience
 • Pope Francis' General Audience
 • Pope Francis' General Audience

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2117748480 views

REKLAMA

2117748630 views

REKLAMA

REKLAMA

2119544992 views

REKLAMA

2117748721 views

REKLAMA

2117748796 views

REKLAMA

2117748867 views