REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Fotonews W. Brytania. Książę Harry w czerwcu zakończy karierę wojskową (ZOBACZ ZDJĘCIA)

W. Brytania. Książę Harry w czerwcu zakończy karierę wojskową (ZOBACZ ZDJĘCIA)

-

Książę Harry w czerwcu zakończy karierę w brytyjskiej armii po 10 latach służby, w tym dwóch pobytach w Afganistanie – poinformowano we wtorek. Wcześniej 30-letni Harry, oficjalnie kapitan Wales, zostanie oddelegowany na cztery tygodnie do Australii.

W oświadczeniu wydanym przez Pałac Kensington książę podkreślił, że decyzja o odejściu ze służby była “bardzo trudna”, ale z niecierpliwością czeka na otwarcie nowego rozdziału w życiu.

Książę Harry wstąpił do słynnej akademii wojskowej w Sandhurst w 2005 roku. Na pierwszą zmianę do Afganistanu udał się pod koniec 2007 roku. Uzyskał kwalifikacje dowódcy śmigłowca bojowego Apache i od września 2012 roku do stycznia 2013 roku pełnił drugą misję w Afganistanie. W ubiegłym roku podjął obowiązki oficera sztabowego w Londynie.

Jeszcze przed zakończeniem służby Harry zostanie oddelegowany do australijskich sił zbrojnych. W kwietniu i maju będzie przebywał w jednostkach w Darwin, Perth i Sydney.

Po tym czasie wnuk królowej Elżbiety II ma udać się z oficjalną wizytą do Nowej Zelandii, a następnie w ramach wolontariatu poświęci się kwestiom ochrony środowiska w Afryce Subsaharyjskiej. Przed końcem roku włączy się w inny program, tym razem w ramach brytyjskiego ministerstwa obrony – będzie pracował z rannymi weteranami wracającymi do kraju.

Kariera wojskowa Harry’ego zapewniła mu sympatię w Wielkiej Brytanii i przyczyniła do poprawy jego reputacji najbardziej niesfornego członka rodziny królewskiej.

Harry, młodszy syn księcia Karola, jest czwarty w kolejce do brytyjskiego tronu, ale wkrótce będzie na piątym miejscu po oczekiwanym w kwietniu przyjściu na świat drugiego dziecka jego starszego brata Williama i księżnej Kate.(PAP)

fot.EPA

  • Prince Harry to leave British army in June
  • Prince Harry to leave British army in June
  • Prince Harry to leave British army in June
  • Prince Harry to leave British army in June
  • Prince Harry to leave British army in June
  • Prince Harry to leave British army in June
  • Britian's Prince Harry in Estonia

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks