REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaFotonewsPapież skraca wizytę w Tacloban przez burzę tropikalną (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Papież skraca wizytę w Tacloban przez burzę tropikalną (ZOBACZ ZDJĘCIA)

-

Papież Franciszek w sobotę był zmuszony skrócić swą wizytę w mieście Tacloban na Filipinach z powodu nadciagającej nad ten region burzy tropikalnej. Wcześniej odprawił mszę dla ocalałych z tajfunu, który w 2013 r. zniszczył to miasto i zabił ok. 8 tys. ludzi.

Po odprawieniu mszy na miejscowym lotnisku Franciszek udał się do głównej katedry w prowincji Leyte i przez mikrofon powiedział zaskoczonym wiernym, że będzie musiał opuścić region o cztery godziny wcześniej, niż przewidywał pierwotny plan wizyty.

REKLAMA

“Przepraszam wszystkich. Smutno mi z tego powodu, bo przygotowałem dla was coś specjalnego” – powiedział. Księża, zakonnice i pozostali zgromadzeni w świątyni przyjęli jego słowa z zawodem, ale i zrozumieniem – pisze agencja AP.

Po krótkiej wymianie podarków, podczas której Franciszek otrzymał wizerunek Maryi wykonany z drewna ze starego kościoła zniszczonego w tajfunie, papieska kawalkada ruszyła prosto na lotnisko. Papież musiał więc zrezygnować ze wspólnego obiadu z grupą ocalałych z kataklizmu i z poświęcenia ośrodka pomocy dla ubogich, noszącego jego imię. Pierwotnie papież miał wrócić do Manili dopiero wieczorem.

Burza tropikalna Mekkhala i towarzyszące jej porywiste wiatry o prędkości dochodzącej do 100 km na godz., zbliżają się nad wyspę Leyte, na której położone jest Tacloban. Zawieszone jest kursowanie promów, co znaczy, że tysiące wiernych przybyłych na wyspę specjalnie na spotkanie z papieżem chwilowo nie mogą jej opuścić.

Wcześniej w sobotę papież odprawił w Tacloban mszę dla ocalałych z kataklizmu. W homilii powiedział do uczestników mszy: “Przybyłem, aby być z wami w tym mieście, które zostało zniszczone przez tajfun Yolanda czternaście miesięcy temu”. “Przynoszę wam – dodał – miłość Ojca, modlitwy całego Kościoła, obietnicę, że nie jesteście zapomniani w chwili, gdy kontynuujecie odbudowę”. Podczas mszy za ofiary, rannych i zaginionych papież mówił o ogromie cierpień i zniszczeń, a także o “triumfie odporności i siły Filipińczyków”.

Sobota to trzeci dzień papieskiej pielgrzymki na Filipinach, gdzie katolicy stanowią około 80 proc. ludności. Wcześniej Franciszek odwiedził Sri Lankę.(PAP)

fot.EPA

  • Pope Francis visits the Philippines
  • Pope visits Philippines.
  • Pope visits Philippines.
  • Pope Francis visits the Philippines
  • Pope Francis visits the Philippines
  • Pope Francis visits the Philippines
  • Pope Francis visits the Philippines
  • Pope Francis visits the Philippines

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2122844920 views

REKLAMA

REKLAMA

2122844937 views

REKLAMA

REKLAMA

2124641257 views

REKLAMA

2122844947 views

REKLAMA

2122844953 views

REKLAMA

2122844957 views