REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Putinizm Light

-

Po wydarzeniach w Białymstoku czuję przede wszystkim wstyd. Nazajutrz po zaatakowaniu Marszu Równości przez bandę troglodytów, nazywających się polskimi patriotami i obrońcami polskiej rodziny, rozmawiałem o tym z moją nastoletnią córką. Nie mogła zrozumieć, jak w cywilizowanym kraju, w którym spędziła niedawno część wakacji, może dochodzić do takich scen. Do sterroryzowania jednej grupy przez drugą, wyzwisk i rękoczynów, których podłożem jest nienawiść do odmienności. Zapytałem ją, co o tym myśli. Odpowiedziała, że to szok i dodała, że cieszy się, że nie nosiła w Polsce swojej czapki z naszytą maleńką tęczą, bo to mogłoby się źle skończyć.
Szczerze – nie byłem jej w stanie wytłumaczyć, dlaczego to się dzieje, bo mi samemu się to średnio w głowie mieści. Poprosiłem tylko, żeby swoim postępowaniem pokazywała innym, że Polacy nie są zaślepionymi nienawiścią homofobami. Bo przecież nie są, a przynajmniej nie wszyscy.
Nazajutrz po wydarzaniach w Białymstoku, w nie tak znowu odległym St. Petersburgu zamordowana została aktywistka LGBT Jelena Grigoriewa. Kobieta została zasztyletowana i uduszona przez nieznanych sprawców, a wcześniej jej zdjęcie i dane personalne pojawiły się na stronie internetowej, na której rosyjscy wyznawcy hasła „Chłopak, dziewczyna, normalna rodzina” zamieszczają informacje o gejach, lesbijkach i innych osobach niepasujących do heteronormatywnego społeczeństwa. Zamieszczają je jako cele do likwidacji, a strona utrzymana jest w stylistyce krwawego horroru „Piła”.
To tak na marginesie, jakby ktoś się zastanawiał, w którą stronę to wszystko zmierza. W putinowskiej Rosji działalność organizacji LGBT została zdelegalizowana, a na sianie „homopropagandy” istnieje paragraf. Niech mnie ktoś przekona, że to nie brzmi jak marzenie części nadwiślańskich czcicieli Dobrej Zmiany. Polski rząd nie musi wymyślać prochu, bo droga, którą kroczy, jest wydeptana przez panów Orbana i Putina, żeby ograniczyć się tylko do najbliższych sąsiadów. Jakiś czas temu o mały włos nie wprowadzono w Polsce rosyjskiego modelu komunikacji pomiędzy małżonkami, według którego chłop może przyłożyć babie, i za pierwszym razem nie jest to absolutnie uznawane za przemoc w rodzinie. W Polsce po protestach ustawa nie została wprowadzona, ale przeciwdziałaniu przemocy domowej sprzeciwiają się te same środowiska, które w imię „normalnej Polski” nienawidzą gejów. Dlatego nie byłem zaskoczony, gdy w rozmowie ze znajomym, którego serce bije mocno po prawej stronie, usłyszałem w zeszłym tygodniu stwierdzenie, że „Rosja jest jednym z ostatnich normalnych krajów na świecie”. No cóż. Nie było sensu podejmować dyskusji. Co miałem mu powiedzieć? Że jeszcze skuteczniejszy sposób rozwiązania problemu LGBT wprowadzono w Czeczenii?
Putinizm Light. Na razie kroczy i pełza, udając walkę o powrót do tradycyjnych wartości, dbałość o rodzinę i bezpieczeństwo Polaków. Rozpędu nabierze po jesiennych wyborach, szczególnie jeśli PiS zdobędzie większość konstytucyjną. Nadwiślański putinizm będzie miał usta pełne haseł o wolnej i silnej Polsce, na głowie rogatywkę, a na piersiach napis „Śmierć wrogom Ojczyzny”. Nie będzie, wbrew straszeniu czarnowidzów, jakąś powtórką z faszyzmu czy nazimu, będzie jakością samą w sobie, nacjonalistycznie wsobną i społecznie zunifikowaną, urządzoną dla myślących i żyjących „w jedyny słuszny sposób”. Państwem rządzonym przez pana i plebana. Dusznym od normalności.

Grzegorz Dziedzic

REKLAMA

rocznik 1974, urodzony w Lublinie tarnowiak. Człowiek wielu talentów i kilku zawodów, m.in. płytkarz, terapeuta uzależnień i dziennikarz. W Stanach Zjednoczonych od 18 lat. Od 2014 r. kieruje w “Dzienniku Związkowym” sekcją miejską. Pasjonat Chicago i historii chicagowskiej Polonii. Obecnie pracuje nad kryminałem historycznym, którego akcja dzieje się w polskim Chicago.

 

fot.ARTUR RESZKO/EPA-EFE/Shutterstock

11 KOMENTARZE

  1. Zgadzam się z wszystkimi tezami pana Grzegorza lecz o sianie nienawiści i wynajdywanie coraz to nowych wrogów przed którymi będzie społeczeństwo chronić i bronić dojna zmiana oskarżam nie tylko obecną pro-putinowska władzę ale też w dużej mierze polski kościół katolicki . To arcybiskup Jedraszewski mówił ostatnio w kazaniu o tęczowej zarazie jaka niszczy naród . Moim zdaniem nie ma większej zarazy od czarnej która od ponad 1000 lat niszczy rozwój i wzrost Polski a nieraz jawnie spiskowała przeciwko Polsce tak jak to zrobili biskupi w Targowicy . Do Polski wróci normalność dopiero wtedy kiedy wyrwie się ona ze szponów czarnej mafii okupującej Polskę od tysiąclecia …..

    • LGBT niczego nikomu nie narzuca . Równouprawnienie i swoboda wyboru modelu życia są zagwarantowane w Konstytucji RP a zdrowy rozsądek i tolerancja mówią że jeśli ktoś na przykład nie toleruje laktozy to po prostu nie pije mleka a nie biega po mieście i drze żeby ryj wypie…ac z krowami …..

  2. Zawsze mieszkanie( Polske ) trzeba przewietrzyc….moze byc klimatyzacja z ktorej wyleca ” Dziewuchy” i ich zabawy ,ojcowski usmiech Biedronia , szczery Czarzastego czy przyjacielski Schetyny….mozna tez otworzyc okno i poczuc las i zapach pokrzyw….idzie jesien – Piekna Polska jesien

    • Dosmucacz ja wiem że być może ciężko ci to zrozumieć ale niełatwo kogoś kochać kiedy od tysiąca lat posuwa cię w tyłek .Nie na tym polega miłość więc nie dziw się że takie mam nastawienie do największego wroga Polski który niszczy nasz kraj . I napiszę jeszcze raz – precz z czarną zarazą ….

    • Yankes chyba nie rozumiesz jednej zasadniczej różnicy ( co akurat mnie w ogóle nie dziwi ) między tym kiedy ktoś chce być posuwany w tyłek a tym kiedy od tysiąca lat wbrew twojej woli robi to czarna mafia .

  3. dodam jeszcze jedna roznice….to pierwsze jest fizyczne i obrzydliwe…to drogie jest wirtualne ( poza paroma wyjatkami – jak to w swiecie zwierzat) ale np przetrwala narodowosc Polska i jezyk Polski…..ktorym sie oswiecony czlowieku poslugujesz

  4. Np. marsze homoseksualistów – „mamusiu, dlaczego ci panowie się calują na ulicy?” – są nie do zaakceptowania. Przy okazji – ci. co nie jedzą mięsa mają kłopoty z logiucznym myśleniem, ponieważ tylko mięso zawiera pewne niezbędne dla nas składniki

REKLAMA

2103244735 views

REKLAMA

2103244968 views

REKLAMA

2105041360 views

REKLAMA

2103245111 views

REKLAMA

2103245211 views

REKLAMA

2103245321 views