REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaDziennik SportowyZakopane walczy o narciarskie Mś

Zakopane walczy o narciarskie Mś

-

W dobrych nastrojach, pełna optymizmu, ale ze świadomością, ile jeszcze pracy czeka Zakopane w walce o prawo organizacji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 2011 roku, wróciła z Amsterdamu, z konferencji kalendarzowej FIS, sześcioosobowa polska delegacja, która w Holandii promowała kandydaturę stolicy Tatr.


„Podczas spotkania miast-kandydatów, na którym obecna była m.in. sekretarz generalny FIS, Sarah Lewis przedstawiliśmy naszą wizję mistrzostw, szczegóły techniczne, przekazaliśmy delegatom materiały o Zakopanem – także na płytach CD, aby mogli spokojnie zapoznać się z nimi po powrocie do domów – wyjaśnił prezes PZN Paweł Włodarczyk.


„Zakopane jest bardzo poważnie brane pod uwagę w wyścigu o organizację mistrzostw. Delegaci na kongres byli pod wrażeniem profesjonalnego przygotowania i przedstawienia naszej oferty. Bez fałszywej skromności można powiedzieć, że z Amsterdamu wróciliśmy z tarczą. Z dwójki miast, który rywalizują z Zakopanem o prawo organizacji mistrzostw świata w 2011 roku, zdecydowanie lepiej zaprezentowało się w Amsterdamie Val di Fiemme.


– Przedstawiciele Oslo byli na spotkaniu miast-kandydatów, ale….na tym ich aktywność się skończyła. Nie przywieźli nawet materiałów o mieście. Włosi mają silny zespół, który nie tak dawno, bo w 2003 roku organizował mistrzostwa świata. Widać było, że zebrane doświadczenia potrafią wykorzystywać -powiedziała Zofia Kiełpińska, wiceprezes związku i jednocześnie naczelnik Wydziału Turystyki i Sportu w Urzędzie Miasta w Zakopanem.


„Teraz najważniejszą rzeczą jest wypełnienie szczegółowego kwestionariusza, który przywieźliśmy z Amsterdamu. We wrześniu czeka nas natomiast wizyta komisji technicznej oceniającej miasta kandydujące. Członkami komisji są m.in. Walter Hofer, Jurg Capol i Urlich Wehling, dyrektorzy Pucharów świata w skokach narciarskich, biegach i kombinacji norweskiej, a także Christian Knauth – odpowiedzialny za sprawy marketingu, Marc Joerg – decydujący o kwestiach związanych z przekazem telewizyjnym i Sarah Lewis – sekretarz generalny FIS. Kwestionariusz do wypełnienia to licząca 21 stron instrukcja, w której znajdują się pytania dotyczące miasta, regionu, spraw logistyki, ochrony środowiska, służby zdrowia, marketingu, ceremonii otwarcia i zamknięcia mistrzostw, dekoracji zwycięzców, finansów, bezpieczeństwa a nawet pogodę na przestrzeni ostatnich… 20 lat.” – dodała Kiełpińska.


Głosowanie rady FIS na temat przyznania organizacji Mś zapadnie 26 maja 2006 w portugalskim mieście Vilamoura. Norwegowie będą groźnym konkurentem Zakopanego – przegrali walkę o mistrzostwa w 2009 roku z Libercem. Val di Fiemme gościło mistrzostwa dwa lata temu. Zakopane czeka na imprezę tej rangi od 1962 roku (wcześniej w stolicy Tatr mistrzostwa świata odbyły się w 1929 i 1939 roku).

REKLAMA

2094046762 views

REKLAMA

REKLAMA

2094047046 views

REKLAMA

2095843495 views

REKLAMA

2094047296 views

REKLAMA

2094047434 views

REKLAMA

2094047575 views