REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Dziennik Sportowy Wydarzenia sportowe w skrócie, czwartek 10 lipca

Wydarzenia sportowe w skrócie, czwartek 10 lipca

-

258 sportowców – 101 kobiet i 157 mężczyzn liczy reprezentacja Polski na Igrzyska 29. Olimpiady Pekin 2008. Skład ekipy może zwiększyć się maksymalnie o dziesięcioro lekkoatletów, którzy do końca lipca dostali szansę uzyskania minimów olimpijskich.


W przyszłym tygodniu przedstawiony zostanie raport dotyczący centrów pobytowych dla drużyn uczestniczących w piłkarskich mistrzostwach Europy w 2012 roku – zapowiedział podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu prezes nadzorującej przygotowania spółki PL.2012 Marcin Herra.


Prawdopodobnie w poniedziałek Korona Kielce złoży odwołanie od decyzji Wydziału Dyscypliny PZPN, który ukarał klub degradacją o jedną klasę rozgrywkową za udział w tzw. aferze korupcyjnej. Związkowy Trybunał Piłkarski może je rozpatrzyć 18 lipca.


Trzy kraje wyraziły gotowość zastąpienia RPA w roli organizatora piłkarskich mistrzostw świata w 2010 r. To w ramach ewentualnego planu B FIFA, gdyby mistrzostwa nie mogły odbyć się w Afryce Południowej.


Polscy koszykarze przegrali z mistrzami olimpijskimi z Aten Argentyńczykami 86:88 w towarzyskim meczu, który odbył się w Rosario.


Kuba pokonała Chiny 3:1, a USA Japonię 3:2 w drugim dniu, rozgrywanego w Jokohamie, finałowego turnieju World Grand Prix siatkarek. Wymienione cztery zespoły będą obok Wenezueli rywalami Polski w fazie grupowej turnieju olimpijskiego w Pekinie.


Walery Gazzajew z końcem roku zrezygnuje z pracy trenera piłkarzy CSKA Moskwa. W klubie tym był zatrudniony od 2003 roku.


Aktualna wicemistrzyni olimpijska z Aten – Greczynka Piyi Devetzi uzyskała najlepszy wynik w tym roku na świecie w trójskoku – 15,22 m podczas mityngu lekkoatletycznego European Athletics Premium w Salonikach. Druga w konkursie Kubanka Yargelis Savigne skoczyła 15,12 m.


Iwan Tichon rzucił młotem na odległość 84,51 m w rozgrywanych w Grodnie lekkoatletycznych mistrzostwach Białorusi. Jest to najlepszy tegoroczny wynik na świecie.


Jędrzej Skłodowski zajmuje piąte miejsce w klasie światowej a Tomasz Rubaj jest szósty w klasie Klub po trzech konkurencjach odbywających się we włoskim Rieti szybowcowych mistrzostw świata.


Polskie szablistki zdobyły złoty medal w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw Europy w Kijowie. W finale wygrały z zespołem Ukrainy 45:44. To ich pierwszy w historii tytuł mistrzowski.


Robert Kubica z BMW-Sauber uzyskał ósmy czas podczas sesji popołudniowej ostatniego dnia testów na niemieckim torze Hockenheim. Podobnie jak przed południem najszybszy był Brazylijczyk Felipe Massa z zespołu Ferrari. Podczas sesji przedpołudniowej Robert Kubica miał szósty wynik.


Włoch Ricardo Ricco (Saunier Duval) wygrał w czwartek szósty etap kolarskiego wyścigu Tour de France, prowadzący z Aigurande do stacji narciarskiej Super Besse (195,5 km). Nowym liderem został piąty na mecie kolarz z Luksemburga Kim Kirchen (Team Columbia).


258 sportowców – 101 kobiet i 157 mężczyzn liczy reprezentacja Polski na Igrzyska 29. Olimpiady Pekin 2008. Skład ekipy może zwiększyć się maksymalnie o dziesięcioro lekkoatletów, którzy do końca lipca dostali szansę uzyskania minimów olimpijskich.


28-letni Marek Twardowski (Sparta Augustów) został chorążym polskiej ekipy olimpijskiej. Jeden z najbardziej utytułowanych kajakarzy, podczas ceremonii otwarcia igrzysk (8 sierpnia), wniesie na Stadion Narodowy w Pekinie biało-czerwoną flagę.


Minister sportu Mirosław Drzewiecki zapowiedział w czwartek, że decyzję w sprawie szefa Narodowego Centrum Sportu Michała Borowskiego podejmie, gdy dostanie odpowiedzi z CBA i urzędu skarbowego. Borowski odrzuca wszelkie zarzuty pod swoim adresem.


Członkowie Wydziału Dyscypliny PZPN zwrócą się do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego z prośbą o pomoc w ustaleniu zasad współpracy z prokuraturą prowadzącą śledztwo w sprawie korupcji w polskim futbolu – poinformował PAP przewodniczący WD PZPN Adam Gilarski.


Francuzi zostali w Kijowie drużynowymi mistrzami Europy w szpadzie. W finale pokonali broniących tytułu Węgrów 45:33. Polski zespół zajął czwarte miejsce.


Pomocnik AS Roma Brazylijczyk Amantino Mancini od nowego sezonu rozgrywek włoskiej Serie A będzie zawodnikiem Interu Mediolan. Kluby nie ujawniły szczegółów dotyczących transferu.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks