Strona głównaDziennik SportowyWydarzenia sportowe w skrócie

Wydarzenia sportowe w skrócie

-

W nocy z wtorku na środę Francuz Bruno Peyron na katamaranie Orange II dotarł do mety rejsu dookoła świata. Pobił dwa rekordy wokółziemskiej żeglugi i zdobył Jules Verne Trophy.

Triumfator wielkoszlemowego Australian Open, Rosjanin Marat Safin – rozstawiony z numerem czwartym – odpadł w trzeciej rundzie turnieju tenisistów z cyklu Masters Series ATP, rozgrywanego na twardych kortach w Indian Wells (z pulą nagród 2,72 mln dol.).

Trzy rosyjskie tenisistki: Maria Szarapowa (nr 3.), Jelena Dementiewa (4.) i Swietłana Kuzniecowa (5.) awansowały do ćwierćfinałów turnieju Masters Series WTA na twardych kortach w Indian Wells (z pulą nagród 2,1 mln dol.).

Niemiec Sven Fischer wygrał bieg na 10 km biathlonowego Pucharu świata, który się odbył w środę w położonym na Syberii Chanty Mansijsku. Dziewiąte miejsce zajął Tomasz Sikora (Dynamit Chorzów).

Rosjanka Irina Słucka i Amerykanka Sasha Cohen wygrały kwalifikacje solistek w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie figurowym, które odbywają się w Moskwie. Polki w tej konkurencji nie startują.

Gong Luming został zwolniony z funkcji selekcjonera kobiecej reprezentacji Chin w koszykówce. Zastąpi go Australijczyk Tom Maher, który był pierwszym zagranicznym trenerem jaki poprowadził zespół w lidze WNBA.

Koszykarze Miami Heat, po wyjazdowym zwycięstwie nad New York Knicks 98:96, jako pierwszy zespół w lidze NBA zapewnili sobie prawo gry w fazie play off. Odnieśli dziesiąte z rzędu zwycięstwo.

Napastnik Realu Madryt i piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii Raul Gonzalez oświadczył, że jest gotów opuścić madrycki klub jeśli pomoże to w odbudowaniu jego potęgi.

Oleg Błochin zrezygnował z funkcji trenera piłkarskiej reprezentacji Ukrainy. Postanowił cały swój czas poświęcić pracy w Radzie Najwyższej parlamentu, w której zasiada od 2002 roku. Przed takim wyborem postawiła go komisja regulaminowa ukraińskiego parlamentu.

W środę Gdańska Korporacja Sportowa Gwardia Wybrzeże, która zastąpiła GKS Wybrzeże Gdańsk, otrzymała licencję na występy w żużlowej ekstralidze. Drużyna ma się nazywać tak jak w poprzednim sezonie – Lotos Gdańsk.

W składzie piłkarskiej reprezentacji Francji, która przygotowuje się do dwóch meczów eliminacyjnych mistrzostw świata ze Szwajcarią i Izraelem, zabraknie kontuzjowanych Thierry Henry’ego i Roberta Piresa.

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko podpisał w środę specjalne rozporządzenie dotyczące przygotowań i środków niezbędnych do przeprowadzenia finałów mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. (

Marek Dąbrowski, który na piątym etapie Rajdu Pampasów prowadzącym z Santiago do Copiapo miał groźny wypadek, jest już po operacji i czuje się dobrze – poinformował PAP Jacek Czachor, który w środę wrócił do Polski

Amerykański kolarz Lance Armstrong potwierdził, że wystartuje w tegorocznej edycji Tour de France, choć ma zaległości w treningu.

Para sportowa Dorota Zagórska i Mariusz Siudek zajęła siódme miejsce w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie figurowym, które odbywają się w Moskwie. Złoty medal zdobyli Rosjanie Tatiana Totmianina i Maksym Marynin.

Koszykarze Prokomu Trefla Sopot przegrali w Gdańsku z Efesem Pilsen Stambuł 70:89 (17:27, 27:19, 11:21, 15:22) w meczu 4. kolejki grupy G fazy TOP 16 Euroligi.

Dwaj reprezentanci Polski – Piotr Sielawa (64 kg) i Mirosław Nowosada (75 kg) awansowali do ćwierćfinałów 22. międzynarodowego turnieju bokserskiego im. Feliksa Stamma w Warszawie. W środę nie powiodło się tylko Krzysztofowi Chudeckiemu (69 kg).

Wisła Kraków po zwycięstwie 5:0 nad Polonią Warszawa w pierwszym meczu 1/8 finału jest bliska wywalczenia awansu do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski. W środę odbyły trzy mecze. W sumie rozegrano do tej pory pięć z ośmiu pierwszych meczów 1/8 finału.

Szwajcarski sąd zmienił decyzją prokuratury w sprawie umorzenia śledztwa przeciw trzem działaczom Międzynarodowej Federacji Siatkówki (FIVB), z prezydentem Rubenem Acostą, i uznał za zasadne przedstawienie im zarzutów fałszowania dokumentów finansowych.

Reprezentanci Szwajcarii Philipp Schoch i Ursula Bruhin wygrali w szwedzkiej miejscowości Tandadalen ostatnie w tym sezonie zawody snowboardowego Pucharu świata w slalomie gigancie równoległym. Szwajcarzy zajęli wszystkie miejsca na podium zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Wydział Rozgrywek Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) zgodził się przesunąć z 25 marca na 22 kwietnia termin zgłoszeń osiemnastoosobowej kadry Polski do Ligi światowej '2005.

Norweg Trond Iversen wygrał bieg sprinterski na dystansie 1,1 km techniką dowolną podczas zawodów Pucharu świata w Goeteborgu. Drugi był Fin Keijo Kurttila, a trzeci Norweg Ola Vigen Hattestad.

Norweżka Marit Bjoergen wygrała bieg sprinterski na dystansie 1,1 km techniką dowolną podczas zawodów Pucharu świata w Goeteborgu. Kolejne były Finki Aino Kaisa Saarinen i Virpi Kuitunen. Justyna Kowalczyk nie startowała.

Zwycięstwem Niemki Katrin Apel zakończył się bieg na 7,5 km biathlonowego Pucharu świata, rozegrany w położonym na Syberii Chanty Mansijsku. W klasyfikacji końcowej Pś w tej konkurencji triumfowała jej rodaczka – Kati Wilhelm, która w środę była ósma.

Robert Graczyk (MBSW Giżycko) zdobył w Finlandii złoty, a Michał Majewski (YKP Warszawa) brązowy medal mistrzostw świata w windsurfingu zimowym. W gronie kobiet drugie miejsce zajęła Alicja Skurzyńska, a trzecie Alicja Smektała (obie YKP Warszawa).

Prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się w środę z delegacją Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, która wizytuje miasta ubiegające się o organizację igrzysk olimpijskich w 2012 roku. Moskwa jest ostatnim przystankiem inspekcji.