REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaDziennik SportowyWalka z dopingiem najważniejszym zadaniem IWF

Walka z dopingiem najważniejszym zadaniem IWF

-

Walkę z dopingiem uznali delegaci na kongres Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów (IWF) w Stambule jednym z najważniejszych zadań na najbliższe czterolecie.


 


Ustalono, że do igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 roku kontrole antydopingowe będą wzmożone, a wszystkie przypadki wykrycia w organizmach zawodników niedozwolonych środków – karane. O takie działania zaapelował przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Jacques Rogge, który był gościem honorowym kongresu.


 


W obradach uczestniczyli przedstawiciele 112 państw. Wybrano nowe władze IWF. Prezydentem został ponownie Węgier Tamas Ajan, członek MKOl. Funkcję sekretarza generalnego delegaci, także ponownie, powierzyli przedstawicielowi Grecji, Sgourosowi Yannisowi.


 


Na stanowiska wiceprezydentów IWF zgłoszono 19 delegatów. Wybrani zostali – Australijczyk Sam Koffa; przedstawiciel USA Cioroslan Dragomir; reprezentant Tajwanu Chang Chao Kuo; Vodbangtoly Intarat z Tajlandii; delegat z Chin Ma Wenguang oraz reprezentujący Kuwejt Al-Sabah Fahad Jabar. Waldemar Baszanowski, prezydent Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów, członek zarządu PZPC wszedł w skład komitetu wykonawczego IWF.


 


Polacy zamierzali wejść do komisji IWF, jednak nie udało się im otrzymać odpowiedniej liczby głosów. Do trzyosobowej komisji rewizyjnej kandydował sekretarz generalny Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, Zygmunt Wasiela. W trakcie głosowania otrzymał 28 głosów, zabrakło dwóch.


„Po raz pierwszy kandydowałem do władz, dlatego uważam, że zdobycie tak znacznego poparcia jest sporym sukcesem polskich ciężarów – powiedział PAP Zygmunt Wasiela. – Sprawa mojego udziału w pracach tej komisji jeszcze nie jest przesądzona, być może zostaną do jej składu w przyszłości dokooptowany. Tym bardziej, że w przyszłym roku będziemy organizatorami mistrzostw Europy, które w pierwszej dekadzie maja odbędą się w Cetniewie”.


 


Przygotowania Polski do mistrzostw Europy były jednym z ważniejszych zagadnień, jakie podczas obrad przedstawili delegaci PZPC. Ostateczny termin rozegrania zawodów zostanie ustalony podczas tegorocznych mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów, które 17 kwietnia rozpoczynają się w Sofii.


 


„Ustaliliśmy kierunki działań federacji do igrzysk w Pekinie – dodał Zygmunt Wasiela. – Zadań jest wiele, choć bez wątpienia najważniejszym będzie walka z dopingiem. To problem nie tylko podnoszenia ciężarów, ale w naszej dyscyplinie przypadków wykrycia u zawodników niedozwolonych środków było zdecydowanie zbyt dużo. Jeszcze w tym roku komisja lekarska IWF przedstawi program walki z dopingiem”.

REKLAMA

2094047336 views
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

REKLAMA

REKLAMA

2094047620 views

REKLAMA

2095844069 views

REKLAMA

2094047870 views

REKLAMA

2094048008 views

REKLAMA

2094048149 views