REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaDziennik SportowySkandynawia zszokowana poturbowaniem Holty

Skandynawia zszokowana poturbowaniem Holty

-

Skandynawskie media i żużlowcy są zszokowani incydentem podczas niedzielnego meczu Unia Leszno – Włókniarz Częstochowa, gdy norweski zawodnik Rune Holta został poturbowany przez ojca i brata Krzysztofa Kasprzaka.


Zajście zostało pokazane we wszystkich telewizjach skandynawskich. Gazety w Danii, Szwecji i Norwegii poświęcają sprawie całe kolumny i zamieszczają wywiady z Holtą i innymi skandynawskimi żużlowcami m.in. Nickim Pedersenem.


Zdjęcia twarzy żużlowca z widocznymi krwiakami na nosie i podbitymi oczami, zrobione w Szwecji w poniedziałek, publikują wszystkie gazety. Holta powiedział norweskim mediom, że zainteresowanie sprawą jest ogromne.


„Od przyjazdu do Szwecji dostałem aż 250 telefonów od mediów w Polsce, Danii, Norwegii i Szwecji z prośbą o wywiad, lecz postanowiłem dać tylko kilka wypowiedzi i nie rozdmuchiwać całej sprawy, która dla mnie już się zakończyła. Również dlatego, że media są zwykle zainteresowane moją osobą tylko wtedy, kiedy chodzi o skandal, a nie o wyniki sportowe.”


Krytykowany często za nadmierną ostrość w jeździe Duńczyk Nicki Pedersen powiedział duńskiemu dziennikowi BT: „Faktem jest, że żużel to twardy sport i wszyscy wiemy, że kontuzje nawet ciężkie zdarzają się na porządku dziennym. Rękoczyny na torze są jednak niedopuszczalne”.


Skandynawscy żużlowcy jednogłośnie stwierdzili, że „tor to nie ring, a żużel to nie boks” i zwracają uwagę na szczególną atmosferę na arenach żużlowych w Polsce. „Podczas meczów żużlowych w Polsce panuje zwykle bardzo napięta atmosfera, a zwłaszcza na stadionie w Lesznie, gdzie kibice reagują na pograniczu chuligaństwa. To nie pierwszy raz kiedy dochodzi do bójki na polskim torze – w ubiegłym roku Tomasz Gollob napadł na Tomasza Bajerskiego” – powiedział Pedersen.


BT pisze, że „podczas meczu w Lesznie doszło do orgii brutalności, w dodatku przed kamerami telewizyjnymi, które wszystko i ze szczegółami zarejestrowały.”


Film pokazujący zajście był w środę emitowany w telewizjach w Danii, Szwecji i Norwegii. Norweski dziennik Rogaland Avis – wychodzacy w Stavanger gdzie mieszka Holta – publikuje sekwencje zdjęć z filmu, opisując że „obolały i w szoku po zderzeniu i upadku Rune leżał wciśnięty pomiędzy motocykl i bandę. Był bity jak ranne i bezbronne zwierzę przez ojca i brata Krzysztofa Kasprzaka i nie był w stanie się bronić.”


Gazeta przypomina jednak, że „ten popularny, spokojny człowiek ma wyjątkowe szczęście do nieszczęśliwych dla niego sytuacji. W ubiegłym roku został pobity w toalecie w centrum Stavanger przez kibiców przeciwnego zespołu. Teraz przydarzyło mu się to na torze.”


Szwedzki dziennik Aftonbladet przypomniał również, że podczas jednego z meczów w Szwecji w parku maszynowym mechanik rywala zaatakował Holtę sprayem z pieprzem w oczy za zbyt ostrą jazdę. Inny dziennik ze Stavanger „Stavanger Aftenblad” przypomina też, że nie po raz pierwszy ojciec konkurenta zaatakował Norwega. „W 1996 roku w Pradze zdenerwowany ojciec szwedzkiego żużlowca Mikaela Karlssona pobił po biegu Holtę w parku maszynowym za zbyt agresywną jazdę w stosunku do jego syna.”


Szwedzki Aftonbladet i norweski Verdens Gang podkreśliły jednak w czwartek, że winny pobicia Robert Kasprzak wysłał prywatny list do Holty z osobistymi przeprosinami. „Słyszałem o tym, bo dzwonili do mnie z klubu, lecz rany nie goją się same od przeproszeń” – powiedział Holta.


Do incydentu doszło w 13. wyścigu niedzielnego spotkania w Lesznie, pomiędzy miejscową Unią i Włókniarzem Częstochowa. Na łuku Holta zderzył się z Krzysztofem Kasprzakiem i obaj upadli (sędzia uznał, że winny był Holta). Na tor z parku maszyn wbiegli brat Kasprzaka, Robert oraz jego ojciec i zaatakowali Holtę. Cała sytuacja była dobrze widoczna na telewizyjnych powtórkach.


Sprawą w najbliższym czasie zajmie się Główna Komisja Sportu żużlowego. Robertowi Kasprzakowi grozi co najmniej półroczna dyskwalifikacja.

REKLAMA

2094046722 views

REKLAMA

REKLAMA

2094047006 views

REKLAMA

2095843455 views

REKLAMA

2094047256 views

REKLAMA

2094047394 views

REKLAMA

2094047535 views