REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaDziennik SportowyP³ywackie MP w Dêbicy

P³ywackie MP w Dêbicy

-

W piątek w Dębicy rozpoczynają się pływackie mistrzostwa Polski. W 38 konkurencjach wystartuje 401 zawodników z 73 klubów, w tym 171 kobiet i 230 mężczyzn. Zakończenie rywalizacji w niedzielę wieczorem.


„To bardzo ważne zawody, będące jednocześnie kwalifikacjami do mistrzostw świata seniorów, mistrzostw Europy juniorów i Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europejskiej. Na pewno zawodnicy nie będą się jakoś specjalnie przygotowywali do tych mistrzostw, ponieważ szczyt formy ma nastąpić podczas tych najważniejszych międzynarodowych zawodów. Ale wysoki poziom gwarantuje właśnie walka o minima na te imprezy” – powiedział PAP prezes PZP Krzysztof Usielski.


„Od grupy seniorów oczekujemy wiele, bowiem liczymy, że minima na lipcowe mistrzostwa świata w Montrealu wywalczy 12-13 zawodników. Zakładamy, że nasza reprezentacja ma być dwa razy liczniejsza niż na mistrzostwach przed dwoma laty. W ciekawej sytuacji jest Otylia Jędrzejczak, która normalnie nie miałaby żadnych problemów z uzyskaniem minimum, ale po długiej przerwie jest w słabszej dyspozycji. Będziemy się jej szczególnie uważnie przyglądać. W Dębicy może paść kilka rekordów Polski. W tym kontekście liczę na Sławka Kuczko, który może się postarać o poprawienie mającego ponad dziesięć lat rekordu na 200 metrów stylem klasycznym” – dodał Usielski.


O słabszej formie Jędrzejczak wypowiedział się trener polskiej kadry Paweł Słomiński.


„Ona nie może złapać rytmu, ciągle choruje, ma przerwy w treningach. Swoje zrobiła także długa przerwa w pływaniu po igrzyskach w Atenach. Biorę pod uwagę, że Otylia nie zrobi minimum. Na pewno wszyscy czulibyśmy wielki niedosyt, że zawodniczka, która dostarczała w ostatnich latach splendoru polskiemu pływaniu nie może tego minimum uzyskać. Ale świat by się nie zawalił. Może zostałaby wyjątkowo dołączona do reprezentacji? W każdym razie na pewno całe lato ciężko pracujemy i to bez względu na wyniki na mistrzostwach Polski” – powiedział PAP Słomiński.


Na mistrzostwach Europy juniorów, które odbędą się w połowie lipca w Budapeszcie PZP chce wystawić 15-20 zawodników, wszystkie sztafety.


„Młodsi zawodnicy wiedzą o tym, znają minima i będą walczyć o zakwalifikowanie się do zespołu. Do Festiwalu Olimpijskiego, który zaczyna się 2 lipca we włoskim Lignano, mamy prawo zgłosić 16 zawodników. W tym przypadku nie będzie minimów. Zgłosimy najlepszych, najbardziej wszechstronnych, takich, którzy powalczą o miejsca w finałach konkurencji” – wyjaśnił Usielski.


„Właśnie fakt, że na mistrzostwach Polski nie będzie ścigała się garstka zawodników, stanowi o ich randze. Pokazać się mogą seniorzy, juniorzy i młodsi. O kwalifikacje do międzynarodowych zawodów będzie walczyć około 60 zawodników, a to gwarantuje emocje” – podkreślił prezes PZP.


Obiekt w Dębicy został niedawno zmodernizowany. 7 i 8 maja odbyła się tam próba generalna przed mistrzostwami – Grand Prix Polski.

REKLAMA

2094170458 views

REKLAMA

REKLAMA

2094170742 views

REKLAMA

2095967191 views

REKLAMA

2094170992 views

REKLAMA

2094171130 views

REKLAMA

2094171271 views