REKLAMA

2114794989 views

REKLAMA

2114794983 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaDziennik SportowyPuste trybuny GKS Katowice przez pół roku

Puste trybuny GKS Katowice przez pół roku

-

Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej ukarał w czwartek GKS Katowice zakazem rozgrywania meczów na własnym stadionie z udziałem publiczności przez sześć miesięcy. Orzeczeniu nadano rygor natychmiastowej wykonalności.


„To kara za wtargnięcie kibiców GKS na boisko podczas meczu z Odrą Wodzisław, które wymusiło zakończenie spotkania oraz za pobicie sędziów w tunelu prowadzącym do szatni – powiedział PAP przewodniczący WD Sylwester Wiśniewski. – To jedna z najwyższych kar w historii, ale zachowanie kibiców z Katowic nosiło znamiona recydywy”.


Rozegrany 25 maja mecz w Katowicach miał ogromne znaczenie dla obu zespołów broniących się przed spadkiem. GKS, aby myśleć o barażach, musiał wygrać. Po golu Krzysztofa Markowskiego z rzutu karnego w 23. minucie gospodarze prowadzili 1:0. Mecz został przedłużony o 5 minut. Jan Woś z Odry wyrównał krótko po pokazaniu czasu doliczenia. W 93. minucie gry sędzia, po wtargnięciu na boisko kibiców GKS niezadowolonych z jego pracy, odgwizdał koniec meczu. W drodze do szatni sympatycy gospodarzy zaatakowali sędziów.


30 maja Wydział Gier PZPN zdecydował o przyznaniu walkoweru Odrze uznając, że z powodu wtargnięcia kibiców na boisko spotkanie zostało przerwane, a nie zakończone.


WD PZPN zdecydował również o ukaraniu Marcina Dymkowskiego z Odry trzema meczami dyskwalifikacji i Grzegorza Kmiecika dwoma meczami dyskwalifikacji za czerwone kartki otrzymane w tym meczu. Pierwszy odpokutuje za uderzenie rywala bez piłki, drugi za brutalny faul.


Związek ukarał również Legię Warszawa karą finansową w wysokości sześciu tysięcy złotych za rasistowskie zachowania kibiców w meczu Pucharu Polski z Lechem w Poznaniu.


Lech Poznań za brak zabezpieczenia należytego porządku w tym meczu i zachowanie kibiców w meczu rewanżowym z Legią ukarany został karą finansową w wysokości dwóch tysięcy złotych. Na kierownika zespołu Lecha nałożono karę jednego tysiąca złotych, natomiast Piotr Reiss z Lecha za niegodne zachowanie wobec Dicksona Choto z Legii oraz nieuprawnioną ocenę kierownictwa PZPN ukarany został karą finansową w wysokości półtora tysiąca złotych.


Pogoń Szczecin ukarano karą finansową w wysokości pięciu tysięcy złotych oraz zakazem wyjazdu zorganizowanych grup kibiców na jeden mecz wyjazdowy w związku z niewłaściwym zachowaniem w meczu z Amicą Wronki w dniu 21 maja.

REKLAMA

2093040990 views

REKLAMA

2093041274 views

REKLAMA

2094837723 views

REKLAMA

2093041524 views

REKLAMA

2093041662 views

REKLAMA

2093041803 views