REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaDziennik SportowyPrzed Pucharem świata w skokach narciarskich w Zakopanem

Przed Pucharem świata w skokach narciarskich w Zakopanem

-

Około 80 zawodników z 20 krajów weźmie udział w tegorocznych zawodach Pucharu świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Trybuny Wielkiej Krokwi każdego dnia zawodów pomieszczą 28 tys. kibiców i 1 tys. VIP-ów, wśród których będą ambasadorowie 12 krajów.

W poniedziałek w Zakopanem zebrał się Wojewódzki Zespół Reagowania Kryzysowego. Ustalono, że bezpośrednio przy zabezpieczeniu porządku i bezpieczeństwa podczas imprezy będzie zaangażowanych prawie 450 policjantów, 300 ochroniarzy oraz kilkudziesięciu strażaków i medyków. Dodatkowe patrole policyjne i strażackie będą czuwały przez cały ostatni weekend stycznia nad bezpieczeństwem i płynnością ruchu na trasie Kraków – Zakopane. Sytuację na „zakopiance” i w samym mieście kontrolował będzie też policyjny śmigłowiec. Według burmistrza Zakopanego Piotra Bąka, w tym roku na drogach może być trudniej, bo w ostatni weekend stycznia wypada zmiana turnusów wakacyjnych w szkołach. Zaapelował, aby w Zakopanem turyści zostawili samochody przy kwaterach i poruszali się pieszo.

Policjanci, jak co roku, opracowali alternatywne warianty dojazdu i wyjazdu z Zakopanego, a szczegóły będzie można znaleźć na stronach internetowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Funkcjonariusze apelują, aby jadący na zawody włożyli za przednie szyby aut białe kartki formatu A 4, co ułatwi policjantom kierowanie samochodów na wyznaczone parkingi.

Organizatorzy imprezy zapewniają, że odprawy kibiców przy bramkach wejściowych na stadion pod Wielką Krokwią będą znacznie krótsze. Po raz pierwszy zastosowane zostaną tam laserowe czytniki kodów kreskowych na biletach. Obraz tego, co dzieje się przy wejściach na stadion oraz z terenu całego obiektu będzie rejestrowany przez kamery.

Organizatorzy zakopiańskiego Pś są zadowoleni z tego, że wreszcie udało się wybudować kompleks wygodnych szatni dla zawodników. Prócz tego za dolnymi trybunami, po prawej i lewej stronie stadionu, trwa budowa tysiąca dodatkowych miejsc siedzących dla zaproszonych gości. Na stadionie będą zainstalowane dwa telebimy. Nie przewidziano natomiast żadnych udogodnień dla tysięcy kibiców gromadzących się co roku na zewnątrz stadionu.

Ja twierdzą organizatorzy, po kilku latach nie boją się właściwie niczego prócz rutyny. „Pod względem liczby zawodników i reprezentowanych krajów, zakopiański konkurs jest jedną z największych na świecie imprez w tej dziedzinie. W minionym roku uzyskaliśmy miano najlepiej zorganizowanej imprezy” – podkreślił prezes Polskiego Związku Narciarskiego Paweł Włodarczyk.

Puchar świata w skokach narciarskich odbędzie się 29 i 30 stycznia. Do obsługi medialnej imprezy akredytowano ok. 300 spośród 460 chętnych dziennikarzy. Biletów na sobotni konkurs od dawna nie ma. Pozostała jeszcze niewielka liczba wejściówek na niedzielne zawody, które cieszą się trochę mniejszą popularnością, m.in. ze względu na utrudnienia na drogach w ostatni dzień weekendu.

Dla małopolskich służb koniec miesiąca będzie bardzo pracowity, bo 27 stycznia odbędą się obchody 60. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. Udział w nich zapowiedziały delegacje z ok. 40 państw.

REKLAMA

2093074849 views
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

REKLAMA

2093075133 views

REKLAMA

2094871582 views

REKLAMA

2093075383 views

REKLAMA

2093075521 views

REKLAMA

2093075662 views