REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaDziennik SportowyMKOl wizytuje obiekty sportowe w Moskwie

MKOl wizytuje obiekty sportowe w Moskwie

-

W Moskwie w drugim dniu pobytu 13- osobowa grupa przedstawicieli Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego pod przewodnictwem Marokanki Nawali el Moutawakeli wizytowała obiekty sportowe. Stolica Rosji jest jednym z pięciu kandydatów do organizacji igrzysk olimpijskich w 2012 roku.


 


Goście z Lozanny obejrzeli kompleks Bitca gdzie miałyby odbywać się zawody w jeździectwie, a następnie pojechali komunikacją miejską do słynnego kompleksu łużniki. Mogli tam obserwować sposób, w jaki Moskwa radzi sobie z imprezą najwyższej rangi – na łużnikach trwają mistrzostwa świata w łyżwiarstwie figurowym.


 


Na łużnikach przedstawiciele MKOl spotkali się z działaczami rosyjskich federacji sportowych oraz obejrzeli trening łyżwiarzy figurowych. Wzięli też udział w … bitwie na śnieżki na płycie stadionu. Na głównym obiekcie odbyło się również przedstawienie z udziałem dzieci.


 


Komisja zamierza obejrzeć też miejsce, gdzie zostanie wybudowana wioska olimpijska oraz centrum prasowe. W środę delegaci MKOl zostaną przyjęci przez prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina.


 


Moskwa ma do rozwiązania kilka ważnych kwestii. To np. problemy związane z transportem. Władze miasta zamierzają rozszerzyć sieć drogową oraz wybudować kilka stacji metra. Przekształcona zostanie także baza hotelowa.


Innym zagadnieniem jest problem bezpieczeństwa. Zdaniem ministerstwa spraw wewnętrznych do zabezpieczenia Igrzysk potrzeba 37 tysięcy milicjantów, z których 12 tysięcy będzie związane bezpośrednio z ochroną obiektów sportowych. Zastępca ministra spraw wewnętrznych Aleksiej Czekalin przypomniał, że w 1980 roku potrzeba było prawie dwukrotnie więcej przedstawicieli sił porządkowych.


 


Obok Moskwy o prawo organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku ubiegają się również Londyn, Madryt, Nowy Jork oraz Paryż. Wszystkie te miasta były już wizytowane przez MKOl. Gospodarz Igrzysk zostanie ogłoszony 6 lipca. Faworytem londyńskich bukmacherów jest Paryż.

REKLAMA

2094040445 views

REKLAMA

REKLAMA

2094040729 views

REKLAMA

2095837178 views

REKLAMA

2094040979 views

REKLAMA

2094041117 views

REKLAMA

2094041258 views