REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Liverpool do UEFA:

-

Pozwólcie nam bronić tytułu


Dyrektor wykonawczy Liverpool FC, Rick Parry zapowiedział po zwycięskim finale Ligi Mistrzów w Stambule, że zwróci się do władz Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA), aby dopuściły klub do następnej edycji tych rozgrywek i umożliwiły obronę tytułu.


W środę Liverpool po raz piąty w historii zdobył Puchar Europy, pokonując w finale w serii rzutów karnych AC Milan 3:2. Po 90 minutach gry i dogrywce był remis 3:3.


Liverpool, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie wywalczył jednak prawa gry w kolejnej edycji, gdyż zajął piąte miejsce w lidze angielskiej (kwalifikowały się cztery pierwsze zespoły), a obrońca tytułu nie ma zagwarantowanego miejsca w tych rozgrywkach „z urzędu”.


„Wystąpimy z prośbą do UEFA, aby dopuściła Liverpool do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Mam nadzieję, że będziemy mogli bronić tytułu” – ogłosił Rick Parry.


Zapytany jakich argumentów zamierza użyć, by przekonać szefów UEFA odparł: „Liczymy na zrozumienie i poparcie piłkarskiego środowiska. W finale pokazaliśmy ogromny hart ducha i udowodniliśmy, że nie jesteśmy przypadkowym czempionem. Uważam, że zasługujemy na prawo do obrony tytułu na boisku”.


Pierwszym który poparł pomysł władz Liverpoolu był trener Milanu, Carlo Ancelotti: „Uważam, że Liverpool zasługuje na to, by występować w Champions League. Ten zespół pokazał dziś wspaniały charakter i wielką klasę”.


Z kolei hiszpański menedżer „The Reds” Rafael Benitez dodał: „Moim zdaniem cały współczesny sport opiera się na zasadzie, że mistrz ma prawo bronić tytułu”.


„Liczę na zrozumienie decydentów. Przecież rozgrywki o nazwie Champions League bez mistrza, bez najlepszej drużyny stracą na wartości – powiedział kapitan Liverpoolu Steven Gerrard. – Jak na ironię triumfując w tych rozgrywkach po raz piąty w historii możemy zatrzymać puchar na własność. Ale nie możemy bronić tytułu”.


16 czerwca w Manchesterze spotka się Komitet Wykonawczy UEFA. Jednym z punktów obrad będzie dyskusja o dopuszczeniu Liverpoolu do kolejnej edycji LM. Jeśli włodarze tej organizacji nie przychylą się do prośby angielskiego klubu, wówczas zagra on w Pucharze UEFA.


W Lidze Mistrzów w sezonie 2005/06 Anglię będą reprezentować Chelsea Londyn, Arsenal Londyn, Manchester United i lokalny rywal zespołu Jerzego Dudka – Everton.

REKLAMA

2094046930 views
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

REKLAMA

REKLAMA

2094047214 views

REKLAMA

2095843663 views

REKLAMA

2094047464 views

REKLAMA

2094047602 views

REKLAMA

2094047743 views