REKLAMA

2114631242 views

REKLAMA

2114631241 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaDziennik SportowyKonferencja metodyczno-szkoleniowa PZPN

Konferencja metodyczno-szkoleniowa PZPN

-

Analiza działań techniczno-taktycznych uczestników mistrzostw Europy-2004, prawne aspekty statusu trenera ligowego i zagadnienia szkoleniowe dotyczące reprezentacji narodowej w eliminacjach Mś-2006, to niektóre z tematów konferencji metodyczno-szkoleniowej Polskiego Związku Piłki Nożnej.


 


Spotkanie zostało zorganizowane przez PZPN dla trenerów Idea Ekstraklasy i drugiej ligi. W warszawskiej konferencji wzięli udział także m.in. byli selekcjonerzy – Ryszard Kulesza, Antoni Piechniczek, Andrzej Strejlau i Jerzy Engel.


 


„Takie spotkania służą zarówno doskonaleniu trenerskiego warsztatu, jak również bieżącym problemom z jakimi borykają się polscy szkoleniowcy” – powiedział wiceprezes PZPN ds. szkolenia, Antoni Piechniczek, cytowany na stronie internetowej PZPN.


 


„Konferencje dają okazje do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, przekazania informacji na temat najnowszych trendów w światowym futbolu oraz zintegrowania środowiska trenerskiego” – dodał członek zarządu PZPN, Jerzy Engel.


 


Podczas spotkania nie ukrywano problemów jakie mają szkoleniowcy w codziennej pracy. „Zbyt często jesteśmy tylko +narzędziami+ w rękach prezesów klubów. Trzeba to zmienić. Ale zachęcam również do inwestowania w swoją wiedzę. Polski Związek Piłki Nożnej umożliwi trenerom podnoszenie kwalifikacji, ale pierwszy krok musi należeć do nich” – apelował Piechniczek.


„Dzięki współpracy z europejskimi federacjami wysyłamy trenerów na zagraniczne staże. W tej chwili we włoskim Coverciano przebywa czterech szkoleniowców. Na stażu w Manchesterze United był Dariusz Dziekanowski, w ubiegłym tygodniu do Udinese wyjechał Edward Klejndinst. Dużą wagę przywiązujemy do pracy z młodzieżą. Stąd pomysł, by jednym z wymogów licencyjnych dla klubów Idea Ekstraklasy oraz drugiej ligi było posiadanie Akademii Piłkarskiej dla najmłodszych piłkarzy” – przyznał prezes PZPN, Michał Listkiewicz.


 


Swoje referaty przedstawili m.in. Henryk Kasperczak (nt. analizy działań techniczno-taktycznych zespołów uczestniczących w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy), Andrzej Wach (prawne aspekty statusu trenera ligowego) i Paweł Janas (zagadnienia szkoleniowe dotyczące reprezentacji narodowej w eliminacjach Mś- 2006).


 


Jednym z gości poniedziałkowej konferencji był słynny przed laty zawodnik, mieszkający na stałe w Holandii Włodzimierz Smolarek. „Trenerzy powinni założyć własny związek zawodowy. To jedyna szansa, by uniknąć takich bulwersujących wydarzeń jakie miały miejsce w przypadku Henryka Kasperczaka i Wisły Kraków” – uważa Smolarek.


 


„Związek zawodowy? Myślimy o tym, ale na razie to kwestia przyszłości. W tej chwili integracji środowiska powinny służyć konferencje metodyczno-szkoleniowe” – zakończył Engel.

REKLAMA

2093003487 views

REKLAMA

2093003771 views

REKLAMA

2094800220 views

REKLAMA

2093004021 views

REKLAMA

2093004159 views

REKLAMA

2093004300 views