REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaDziennik SportowyKariera Konrada Gołosia pod znakiem zapytania

Kariera Konrada Gołosia pod znakiem zapytania

-

Kariera sportowa piłkarza Wisły Kraków Konrada Gołosia stanęła pod znakiem zapytania. Badania wykazały, że były zawodnik stołecznej Polonii cierpi na wrodzoną wadę serca.


Urodzony w 1982 roku Gołoś w minionym sezonie grał w Polonii Warszawa. W marcu tego roku podpisał kontrakt z Wisłą Kraków, na mocy którego 1 lipca stał się piłkarzem „Białej gwiazdy”. W krakowskim klubie przeszedł badania medyczne, które postawiły pod znakiem zapytania jego karierę.


Według krakowskiego klubu Gołoś uczestniczył w ligowych rozgrywkach stołecznego klubu, dysponując potwierdzonym przez lekarza dopuszczeniem do rozgrywek, które zostało przesłane do Krakowa z Polonii Warszawa.


„W środku rozgrywek ligowych nie było możliwości zwolnienia zawodnika na testy medyczne do Krakowa. Dlatego zaplanowaliśmy, że badania przeprowadzimy przed rozpoczęciem przygotowań do nowej rundy – poinformował rzecznik prasowy Wisły Kraków Jerzy Jurczyński – Przed udziałem w zgrupowaniu wiślackiej kadry w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem piłkarz został skierowany na kwalifikacyjne badania medyczne, przeprowadzane rutynowo przez zespół medyczny Wisły Kraków. Do Zakopanego miał dojechać we wtorek wieczorem”.


Podczas szczegółowych badań kardiologicznych, jakie zostały przeprowadzone w poniedziałek rano, pojawiły się wątpliwości co do stanu zdrowia Konrada. We wtorek zawodnik został skierowany przez Wisłę Kraków na badania do kardiologa sportowego. Przyjazd zawodnika do Zakopanego został odsunięty do chwili wyjaśnienia wszystkich wątpliwości. Wyniki badań, jakie klub otrzymał w czwartek przed południem, wykazały że były zawodnik Polonii Warszawa cierpi na wrodzoną dolegliwość serca, która może stanowić zagrożenie dla piłkarza uprawiającego zawodowo sport.


„Bardzo współczujemy zawodnikowi – powiedział członek zarządu Polonii i rzecznik prasowy warszawskiego klubu Waldemar Skorupka – Polonii nie stać było jednak na przeprowadzanie szczegółowych badań kardiologicznych piłkarzy. Gołoś miał ogólne badania zdrowotne, na podstawie których został dopuszczony do gry w lidze”.


„Według wstępnych diagnoz lekarskich, Gołoś prawdopodobnie będzie musiał poddać się zabiegowi kardiologicznemu – wyjaśnił Jurczyński – Mamy nadzieję, że za kilka miesięcy rozpocznie treningi i grę z naszym zespołem. W piątek Wisła zwróci się z prośbą o opinię do konsylium kardiologicznego, które podejmie decyzje w tej sprawie”.

REKLAMA

2094171784 views

REKLAMA

REKLAMA

2094172068 views

REKLAMA

2095968519 views

REKLAMA

2094172321 views

REKLAMA

2094172459 views

REKLAMA

2094172600 views