REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaDziennik SportowyHokeiści Cracovii chcą w przyszłym sezonie być mistrzami

Hokeiści Cracovii chcą w przyszłym sezonie być mistrzami

-

Hokeiści Cracovii odnieśli sukces, zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski. Beniaminek sprawił dużą niespodziankę. W przyszłym sezonie Cracovia chce wywalczyć mistrzostwo Polski i w ten sposób uczcić jubileusz 100-lecia klubu. Są też plany modernizacji starego lodowiska.


 


„Hokeiści sprawili nam dużą niespodziankę, bo nie liczyliśmy na medal – powiedział PAP prezes Cracovii prof. Janusz Filipiak. – Zajmowali przecież piąte miejsce w tabeli i nic nie wskazywało, że w play off wzniosą się tak wysoko. Za awans do pierwszej czwórki otrzymali w nagrodę sto pięćdziesiąt tysięcy złotych do podziału, a za brązowy medal dodatkowo sto tysięcy”.


Cracovia, dzięki firmie Comarch, która jest sponsorem i zarazem właścicielem klubu, ma ustabilizowaną sytuację finansową. Mając pieniądze stworzono silny zespół w oparciu o krajowych i zagranicznych zawodników. Budżet sekcji hokejowej w tym sezonie wynosił 1 mln 400 tys. zł. W przyszłym ma być większy.


 


„W tym sezonie przegraliśmy walkę o wejście do finału z aktualnym mistrzem Polski, Dworami Unią Oświęcim, po wyrównanych meczach – dodał drugi trener Cracovii Mieczysław Nahuńko. – Nieco lepsi byli jednak oświęcimianie i oni awansowali. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. W przyszłym sezonie powalczymy o mistrzostwo. Większość zawodników prawdopodobnie zostanie. Wzmocnienia będą potrzebne. Przede wszystkim w obronie”.


 


Cracovia już przedłużyła kontrakt z bramkarzem Rafałem Radziszewskim, który był jednym z najsilniejszych punktów drużyny, na kolejne trzy lata. Z pozostałymi zawodnikami będą prowadzone pertraktacje. Pozostaną też trenerzy Rudolf Rohacek i Mieczysław Nahuńko.


 


„Aby zdobyć mistrzostwo Polski, a takie mamy plany na przyszły sezon, musimy drużynę wzmocnić i dlatego budżet sekcji zostanie powiększony – zapewnił prof. Filipiak. – Chcielibyśmy stulecie klubu, które będziemy obchodzić w przyszłym roku, uczcić wywalczeniem złotego medalu. W przyszły roku rozpocznie się też przebudowa naszego starego lodowiska. Zostanie ono wyburzone, a pozostaną tylko stalowe konstrukcje, na których powstanie nowoczesny obiekt na trzy tysiące widzów. Pieniądze na ten cel otrzymamy z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej”.

REKLAMA

2094040600 views
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

REKLAMA

REKLAMA

2094040884 views

REKLAMA

2095837333 views

REKLAMA

2094041134 views

REKLAMA

2094041272 views

REKLAMA

2094041413 views