REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Dziennik Sportowy Dalej do Kliczko, bliżej do Petera

Dalej do Kliczko, bliżej do Petera

-

“Nie ma raczej możliwości, żebyśmy podpisali kontrakt z Władymirem Kliczko do dnia, w którym musimy przystąpić do przetargu International Boxing Federation związanego z walką z Samem Peterem. Właśnie otrzymałem informację, że ostateczny dokument ze strony braci Kliczko ma nadejść wkrótce, ale jeśli nadal trzeba będzie negocjować, my pozostawiamy sobie opcję podejścia do przetargu z Peterem ” – mówi Tomasz Adamek.

 

REKLAMA

„Dogadaliśmy się już wcześniej z ludźmi Kliczków co do podziału pieniężnego za tę walkę, ale pozostaje zbyt wiele punktów w kontrakcie, które trzeba obgadać byśmy się niepotrzebnie spieszyli i chcieli na siłę wszystko załatwić w 48 godzin” – dodaje Zyggi Rozalski.

 

„Rozumiemy sytuację obozu Tomasza Adamka” – komentuje Tom Loeffler, dyrektor wykonawczy K2, firmy promocyjnej reprezentującej braci Kliczko. „Tomek ma opcję walki z Samem Peterem, która na pewno nie zaszkodziłaby negocjacjom związanym z wrześniową walką z Władymirem. Wprost przeciwnie”. Zdaniem Tomka Adamka i Zyggiego Rozalskiego, taki zwrot sytuacji sprawia, iż wraca bardzo poważnie temat walki „Górala” z „Nigeryjskim Koszmarem” w Polsce.

 

Przez cały wtorkowy wieczór trwały negocjacje w sprawie ostatecznego złożenia podpisów pod kontraktem pomiędzy Tomaszem Adamkiem i Władymirem Kliczko na walkę w Polsce. Adamek jest reprezentowany przez dwóch adwokatów, którzy służą jako doradcy zarówno dla Kathy Duva, szefowej Main Events, jak menedżera Tomka Adamka Zyggiego Rozalskiego, oraz, oczywiście samego polskiego pięściarza i według ich opinii jest zbyt wiele znaków zapytania, by można już teraz złożyć pod nim podpis.

 

„Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Tomka. W chwili obecnej wszystko wskazuje na to,że jednak przystąpimy do przetergu z Peterem. Mistrz challengera IBF stanie się obowiązkowym rywalem Władymira Kliczko w walce o tytuł IBF i jest to dla nas równie ważne, jak prowadzenie negocjacji. Pieniądze się zgadzają, ale jest wiele punktów, których nie chcemy pozostawić bez prawniczego komentarza reprezentującego naszą stronę umowy” – mówi Rozalski.

 

Gdyby wspomniany we wstępie przez Tomasza Adamka kilkudziesięciostronicowy kontrakt przesłany przez K2 ciągle wymagał prawniczych korekt i ustaleń, Main Events oraz Adamek przystąpią do negocjacji z Peterem. Zapytany przeze mnie, czy wolałby stoczyć walkę z byłym mistrzem świata WBC w Polsce czy w Stanach Zjednoczonych, Tomek odparł: „Ja szanuje moich kibiców po obu stronach oceanu tak samo, ale ci w Polsce już dawno mnie przecież nie widzieli, a walka z Koszmarem o tak ważne miejce w rankingu IBF byłaby na pewno wielką gratką”.

 

Przemek Garczarczyk

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks