REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Prezydent Duda złożył kwiaty pod pomnikiem Kościuszki w Waszyngtonie

Prezydent Duda złożył kwiaty pod pomnikiem Kościuszki w Waszyngtonie

-

Przebywający z wizytą w Waszyngtonie prezydent Andrzej Duda złożył w środę kwiaty przy pomniku Tadeusza Kościuszki – poinformowała na Twitterze kancelaria prezydenta RP.

“Kilka tygodni temu pomnik Tadeusza Kościuszki został zniszczony. Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna wizytę w Waszyngtonie, oddając hołd Wielkiemu Polakowi, bohaterowi walki o niepodległość Stanów Zjednoczonych, bohaterowi dwóch narodów! Pamięć!” – napisano.

Pod spodem zamieszczono krótki filmik pokazujący, jak Andrzej Duda składa biało-czerwoną wiązankę i klęka przed pomnikiem.

REKLAMA

Szef polskiego państwa zostanie przyjęty przez prezydenta Donalda Trumpa w Białym Domu. Rozmowy mają dotyczyć m.in. współpracy militarnej i handlowej oraz w zakresie bezpieczeństwa energetycznego. Omówione mają być plany realizowania deklaracji dotyczących wzmocnienia amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce.

Prezydent RP jest pierwszym szefem państwa odwiedzającym Biały Dom po wybuchu epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Do wizyty dochodzi w trakcie finiszu kampanii prezydenckiej w Polsce.

8 czerwca z pomnika Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie usunięto napisy przeciwko brutalności policji i krytykujące prezydenta Trumpa. Pokryto nimi cokół pomnika podczas gwałtownych protestów pod Białym Domem w pierwszym tygodniu czerwca.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks