REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Człowiek Roku Związek Lekarzy Polskich w Chicago z tytułem Człowieka Roku 2020 „Dziennika Związkowego”! Gratulujemy!

Związek Lekarzy Polskich w Chicago z tytułem Człowieka Roku 2020 „Dziennika Związkowego”! Gratulujemy!

-

Związek Lekarzy Polskich w Chicago (Polish American Medical Society in Chicago) został uhonorowany tytułem Człowieka Roku 2020 przez naszą gazetę w uznaniu za swoją działalność. Prestiżowe wyróżnienie „Dziennika Związkowego” przyznawane jest rokrocznie w ramach przygotowań do obchodów jego urodzin – obecnie już 113.

Po raz pierwszy zaszczytny tytuł przyznaliśmy nie jednostce, ale organizacji, wyrażając w ten sposób wdzięczność i uznanie dla jej pracy w dobie pandemii i licznych osiągnięć na zawodowej i polonijnej niwie.

REKLAMA

2147483647 clicksW obliczu pandemii COVID-19 polscy lekarze w Chicago nie tylko ratują życie, troszczą się o nasze zdrowie i chronią przed koronawirusem, ale dają nam też nadzieję na lepszą przyszłość i powrót do normalności.  Z narażeniem własnego życia walczą w pierwszym szeregu z covidem oraz niestrudzenie prowadzą działalność prewencyjną i edukacyjną w języku polskim, co umożliwia nam lepszą ochronę przed patogenem. Ale to tylko część działalności i programu ideowego ZLP (PAMS), organizacji zawodowej lekarzy, dentystów i lekarzy weterynarii poza Polską, pielęgnujących swoje korzenie narodowe znad Wisły, których łączy wspólne dziedzictwo kulturowe i patriotyczne.


CZŁOWIEK ROKU 2020. Prezes ZLP: Każdy może zostać lekarzem…
Tegoroczny tytuł Człowiek Roku „Dziennika Związkowego” powinien zostać zamieniony na Ludzie Roku, ponieważ po raz pierwszy w historii gazety wyróżnienie to przyznawane jest grupowo. Jego laureatem jest Związek Lekarzy Polskich w Chicago, z którego prezesem, doktorem Piotrem Brukaszem rozmawia Grzegorz Dziedzic. >>WIĘCEJ<<


CZŁOWIEK ROKU 2020. Junior PAMS: Łączy nas polskość
Są młodzi, ambitni i trzymają się razem. W Związku Lekarzy Polskich gromadzą doświadczenia, ale wprowadzają też nową jakość. O działalności Junior PAMS z członkami zarządu organizacji rozmawia Grzegorz Dziedzic. >>WIĘCEJ<<


 

Misją ZLP (PAMS) jest również pomoc stypendialna dla nowych adeptów sztuk lekarskich, wymiana naukowa z wpływowymi środowiskami medycznymi w USA, w Polsce i na świecie, a także działalność charytatywna i filantropijna, mecenat kulturalny oraz, co bardzo ważne wsparcie moralne i darzenie przyjaźnią tych, którzy jej potrzebują i na nią zasługują. Bo zwykła ludzka przyjaźń może czynić cuda.

O tym wszystkim opowiadają w wywiadach dla naszej gazety aktualny prezes ZLP (PAMS) dr Piotr Brukasz oraz młodzieżowa rada ZLP, czyli Junior PAMS. Czytamy też o tym w artykule pt. Związek Lekarzy Polskich w pigułce. (część I, s. 8-13 oraz część IV, s.7, 10-11).

Drogi Laureacie, w imieniu zespołu i czytelników naszej gazety prosimy przyjmij podziękowania dla wszystkich polskich lekarzy w Chicago – za Waszą pracę i poświęcenie. Za Waszą odwagę w czasach pandemii, dzięki której bez wątpienia zasługujecie na miano bohaterów. Życzymy Związkowi Lekarzy Polskich w Chicago realizacji założeń i planów i jeszcze raz gratulujemy tytułu Człowieka Roku „Dziennika Związkowego”. (ao)

REKLAMA

2131375229 views

REKLAMA

REKLAMA

2131375244 views

REKLAMA

REKLAMA

2133171564 views

REKLAMA

2131375254 views

REKLAMA

2131375257 views

REKLAMA

2131375261 views