REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaCiekawostkiWspółtwórczyni szczepionki przeciw Covid-19 uhonorowana lalką Barbie

Współtwórczyni szczepionki przeciw Covid-19 uhonorowana lalką Barbie

-

Brytyjska naukowiec Sarah Gilbert z Uniwersytetu Oksfordzkiego, współtwórczyni produkowanej przez firmę AstraZeneca szczepionki przeciw Covid-19, została uhonorowana stworzoną na swoje podobieństwo lalką Barbie.

Amerykańska firma Mattel w swojej serii Barbie Role Models wypuściła na rynek sześć lalek wzorowanych na sześciu kobietach zasłużonych w walce z pandemią koronawirusa.

REKLAMA

Oprócz Gilbert są to Amy O’Sullivan, pielęgniarka z izby przyjęć w szpitalu na Brooklynie w Nowym Jorku, która leczyła pierwszego amerykańskiego pacjenta z Covid-19, Kirby Whitby, australijska lekarka, współtwórczyni fartuchów medycznych wielokrotnego użytku, Jacqueline Goes de Jesus, która kierowała sekwencjonowaniem genomu brazylijskiego wariantu koronawirusa, Audrey Cruz – lekarka z Las Vegas, która wraz z innymi azjatycko-amerykańskimi lekarzami walczyła z uprzedzeniami rasowymi i Chika Stacy Oriuwa z wydziału psychiatrii na Uniwersytecie w Toronto w Kanadzie, która wskazywała na “systemowy rasizm” w służbie zdrowia.

Gilbert, która w grudniu 2020 roku została uhonorowana przez królową Elżbietę II Orderem Imperium Brytyjskiego i tytułem szlacheckim, przyznała, że początkowo czuła się nieco dziwnie z powodu lalki, ale ma nadzieję, że pomoże ona zachęcać dziewczynki do zajęcia się naukami ścisłymi.

“Liczę, że dzieci, które zobaczą moją Barbie, uświadomią sobie, jak ważna jest kariera naukowa, aby pomóc światu wokół nas. Chciałabym, aby moja lalka pokazała dzieciom kariery, o których mogą nie wiedzieć, jak np. wakcynolog” – powiedziała.

Seria Barbie Role Models to jedna z kilku podjętych w ostatnich latach przez firmę Mattel inicjatyw w odpowiedzi na zarzuty, że lalki Barbie przedstawiały nierealistyczne wzorce kobiecości. (PAP)

REKLAMA

2118760770 views

REKLAMA

REKLAMA

2118760873 views

REKLAMA

REKLAMA

2120557229 views

REKLAMA

2118760949 views

REKLAMA

2118761011 views

REKLAMA

2118761069 views