REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaCiekawostkiWłochy. W San Remo jak w Las Vegas: ślub w kasynie

Włochy. W San Remo jak w Las Vegas: ślub w kasynie

-

fot.GregMontani/pixabay.com
fot.GregMontani/pixabay.com

We włoskim San Remo, tak jak w Las Vegas, można wziąć ślub w kasynie. Zgodę na to wyraziły władze miejskie. Ceremonia w sali gry kosztować będzie co najmniej 250 euro i będzie miała, jak się podkreśla, pełną moc prawną.

Zainteresowanie możliwością zawarcia związku małżeńskiego w kasynie było tak duże, że rada miasta w Ligurii po kilku miesiącach dyskusji zgodziła się ostatecznie w głosowaniu na to, aby to miejsce rozrywki dołączyło do listy obiektów, w których urzędnik stanu cywilnego może udzielić ślubu.

REKLAMA

Tym samym miasto znane przede wszystkim z festiwalu piosenki dołączyło do wielu miejscowości w całych Włoszech, które ostatnio wyraziły zgodę na urządzanie ślubów na plaży, w teatrze czy na stadionie piłkarskim. Propozycja San Remo idzie znacznie dalej i jest najbardziej oryginalna ze wszystkich – zauważyła lokalna prasa.

Uroczystość w tamtejszym kasynie, jednym z symboli miasta, będzie przypominać te z amerykańskiej kolebki hazardu z tą jednak różnicą, że we włoskim nie ma specjalnej kaplicy. Urzędnik USC udzieli ślubu w jednej z kilku udostępnionych sal do gry lub w ogrodzie na dachu.

Poza tym postanowiono, że ceremonie będą odbywać się tylko dwa razy w miesiącu – w pierwszą sobotę i trzecią środę i tylko w godzinach od 10.00 do 14.00; tak, aby nie kolidowało to z napływem graczy.

Za ślub w środę trzeba będzie zapłacić 250 euro, a w sobotę – 380 euro.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2097961562 views

REKLAMA

REKLAMA

2097961795 views

REKLAMA

2099758187 views

REKLAMA

2097961938 views

REKLAMA

2097962039 views

REKLAMA

2097962149 views