0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaCiekawostkiWłochy. Najmłodszy burmistrz w kraju ma niespełna 21 lat

Włochy. Najmłodszy burmistrz w kraju ma niespełna 21 lat

-

Tommaso Fiazza fot.Facebook
Tommaso Fiazza fot.Facebook

Niespełna 21 lat ma najmłodszy burmistrz we Włoszech, wybrany w niedzielnych częściowych wyborach samorządowych. Tommaso Fiazza będzie rządził miasteczkiem Fontevivo koło Parmy, liczącym 5,5 tysiąca mieszkańców.

REKLAMA

Pracujący w rodzinnej firmie student ekonomii na uniwersytecie w Parmie, który skończy 21 lat w sierpniu, startował w wyborach pod hasłem: “Zmieńmy Fontevivo” z listy swej macierzystej prawicowej Ligi Północnej. Oskarżane o ksenofobię ugrupowanie domaga się najgłośniej rozwiązania kryzysu imigracyjnego i sprzeciwia się przyjmowaniu imigrantów, przypływających z Afryki.

Do młodzieżówki Ligi Fiazza wstąpił w wielu 14 lat.

Siedem lat później jego kandydaturę poparły także inne partie prawicy, wśród nich Forza Italia byłego premiera Silvio Berlusconiego. Student wygrał z przedstawicielką rządzącej we Włoszech centrolewicowej Partii Demokratycznej. Do tej pory mieszkańcy tej miejscowości wybierali władze z szeregów lewicy.

“Receptą na zwycięstwo była prostota; opracowaliśmy prosty program, nie obiecując wielkich rzeczy” – wyjaśnił nowy burmistrz w wywiadzie radiowym. Podkreślił, że jego program wyborczy powstał dopiero po rozmowie z mieszkańcami miasteczka. Zasadniczym punktem kampanii wyborczej były kwestie bezpieczeństwa miejscowej ludności.

“Chcemy zabrać się natychmiast do pracy, by zrealizować to, co obiecaliśmy” – zadeklarował 20-latek.

Przywódca Ligi Północnej Matteo Salvini oświadczył z satysfakcją: “Tylko my w Lidze jesteśmy do tego stopnia szaleni, by wystawić tak młodego kandydata”.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2121780543 views

REKLAMA

REKLAMA

2121780564 views

REKLAMA

REKLAMA

2123576884 views

REKLAMA

2121780575 views

REKLAMA

2121780584 views

REKLAMA

2121780588 views