REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ciekawostki Włochy. Kierowcy nie chcą płacić mandatów ze zniżką

Włochy. Kierowcy nie chcą płacić mandatów ze zniżką

-

fot.PublicDomainPictures/pixabay.com
fot.PublicDomainPictures/pixabay.com

Włosi nie chcą płacić mandatów ze zniżką. Prawo do 30-procentowej ulgi mają ci kierowcy, którzy zapłacą karę w ciągu 5 dni od jej nałożenia. Jednak inicjatywa nie spotkała się z przychylnością z ich strony. Media uznały, że pomysł okazał się fiaskiem.

REKLAMA

Atrakcyjne zniżki dla sumiennych kierowców wprowadził rząd w 2013 roku w nadziei, że w ten sposób wpłynie więcej pieniędzy do kas gmin, często przeżywających poważne trudności.

Jednak z danych krajowego stowarzyszenia włoskich gmin (Anci) wynika, że wpływy z mandatów nie tylko nie wzrosły, ale nawet spadły.

Wielu włoskich kierowców – zauważa się – woli nie płacić w ogóle mandatów i nie boi się dalszych finansowych sankcji za zaleganie z nimi. Jak nie płacili ich do tej pory, tak nie dali się przekonać także teraz. Ze zniżki o jedną trzecią korzystają niemal wyłącznie obowiązkowi kierowcy, którzy wcześniej też uiszczali opłaty. Obecnie robią to szybciej, w ciągu wymaganych 5 dni.

W całym kraju po wprowadzeniu zniżek wpływy z mandatów spadły średnio o 21 procent. To zaś znaczy, że w kasach największych miast zabrakło z tego tytułu kilku milionów euro.

Jedyny wyjątek stanowi Triest na północy, gdzie od czasu obowiązywania zniżek do kasy miejskiej trafiło o 15 procent więcej pieniędzy.

Rekord padł w Neapolu; tam, mimo tej inicjatywy, wpływy z mandatów spadły aż o 72 procent. Ale wpływ na to miało także znaczące zmniejszenie się liczby wystawionych kierowcom kar.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks