REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ciekawostki Włochy. Droga-rekordzistka: w ciągu 14 lat nie zbudowano 3 kilometrów

Włochy. Droga-rekordzistka: w ciągu 14 lat nie zbudowano 3 kilometrów

-

fot.pixabay.com
fot.pixabay.com

Gwardia Finansowa we Włoszech chce postawienia zarzutów 25 urzędnikom obarczając ich odpowiedzialnością za to, że na południu kraju w ciągu 14 lat nie ukończono 3-kilometrowej drogi szybkiego ruchu. W tym czasie powstał tam tylko tunel długości 200 metrów.

REKLAMA

Droga nad jeziorem Occhito w prowincji Campobasso miała być arterią o strategicznym znaczeniu dla ruchu w trzech włoskich regionach: Molise, Kampanii i w Apulii – przypominają włoskie media. Dodają, że jedynym osiągnięciem w ciągu 14 lat robót jest oprócz krótkiego tunelu znalezienie nazwy dla budowanej drogi: Circumlacuale.

Gwardia Finansowa szacuje straty skarbu państwa na 17,5 miliona euro. Do odpowiednika polskiej Najwyższej Izby Kontroli, mającej uprawnienia sądownicze, skierowano wnioski przeciwko 25 urzędnikom, lokalnym politykom i przedstawicielom władz gminnych z trzech regionów.

Zauważa się ironicznie, że przy przetargu na tę inwestycję i próbach jej realizacji stwierdzono tak liczne nieprawidłowości, że powstanie tunelu można w tej sytuacji uznać za sukces.

Informacja o postępowaniu w sprawie drogi na południu pojawiła się tuż po ogłoszeniu we Włoszech listy 868 nieukończonych publicznych inwestycji w infrastrukturze. Są na niej drogi, porty, tamy, teatry, linie kolejowe.

Najwięcej, 215 jest ich na Sycylii. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks