REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaCiekawostkiWłochy. Do 500 euro kary za naruszenie prywatności państwa Clooneyów

Włochy. Do 500 euro kary za naruszenie prywatności państwa Clooneyów

-

George Clooney i Amal Alamuddin fot.Alessandro Di Meo/EPA
George Clooney i Amal Alamuddin fot.Alessandro Di Meo/EPA

Kara do 500 euro grozi za naruszenie prywatności George’a Clooneya i jego żony Amal Alamuddin we włoskim miasteczku Laglio nad jeziorem Como. Amerykański aktor ma tam od kilku lat willę, często obleganą przez paparazzich.

Informacja o decyzji miejscowych władz obiegła światowe media, które podkreślają, że celem inicjatywy burmistrza Roberto Pozziego jest właśnie zapewnienie spokoju gwiazdorowi Hollywood i jego żonie w związku z ich pierwszym przyjazdem do posiadłości od czasu hucznego ślubu w Wenecji w ub. r.

REKLAMA

Z rozporządzenia wynika, że podpłynięcie łódką na odległość mniejszą niż 100 metrów do należącej do Clooneya Villa Oleandra grozi kara do 500 euro.

To nie są przepisy wydane wyłącznie po to, by bronić prywatności gwiazdora Hollywood i jego żony – wyjaśniły władze. Jak podkreślono, rozporządzenie pochodzi sprzed dwóch lat, a obecnie potwierdzono jego ważność; nie dotyczy natomiast mieszkańców Laglio.

Jak zapewnia biuro burmistrza, chodzi generalnie o bezpieczeństwo. Zakaz pływania po jeziorze w pasie mniej niż 100 metrów od położonych nad nim domów wprowadzony został, gdy wcześniej wielokrotnie zbliżające się pod dom Clooneya motorówki ciekawskich i paparazzich stanowiły prawdziwe zagrożenie dla osób, które się kąpały, głównie najmłodszych.

Ponadto zabroniono – jak to ujęto – „stacjonowania wokół rezydencji”, czyli koczowania z aparatem w nadziei na uchwycenie zdjęcia aktora i prawniczki. Także w tym przypadku tłumaczy się ten zakaz względami bezpieczeństwa. Chodzi o to, że ulica, przy której stoi Villa Oleandra, nie ma chodnika – wyjaśniają władze.

W tym roku zakazy po raz pierwszy uzupełniono o grzywny w wysokości od 50 do 500 euro. Postanowiliśmy przejść do kar, ponieważ przewidujemy jeszcze większy napływ ciekawskich – tłumaczą włodarze Laglio. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2097897869 views

REKLAMA

REKLAMA

2097898102 views

REKLAMA

REKLAMA

2099694494 views

REKLAMA

2097898245 views

REKLAMA

2097898346 views

REKLAMA

2097898456 views