REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ciekawostki Włochy. Bożonarodzeniowe ciasto naprowadziło na trop aferzysty

Włochy. Bożonarodzeniowe ciasto naprowadziło na trop aferzysty

-

Tuż przed świętami wielkanocnymi mieszkający w Szwajcarii Włoch przewoził pudło po tradycyjnym cieście bożonarodzeniowym, panettone. Wzbudziło to podejrzenia włoskiej Gwardii Finansowej, która znalazła w środku ćwierć miliona euro – podały w czwartek media.

Wszystko wskazuje na to, że przedsiębiorca budowlany zamierzał wywieźć te pieniądze z Włoch do Szwajcarii.

REKLAMA

Media podały, że w okolicach Brescii, na północy Włoch, funkcjonariusze zatrzymali samochód do rutynowej kontroli. W bagażniku znaleźli pudło po świątecznym cieście, ale typowym dla Bożego Narodzenia. Kiedy je otworzyli, znaleźli 250 tys. euro w gotówce. Właściciel auta udzielał wymijających odpowiedzi na temat osobliwego panettone i dlatego Gwardia Finansowa postanowiła przeszukać jego dom koło Brescii. W skrytce za pralką znaleziono pliki banknotów po 100 euro; w sumie ponad 1,2 mln euro.

Dalsze kontrole wykazały, że przedsiębiorca budowlany winien jest włoskiemu fiskusowi ponad 300 tysięcy euro i otrzymał już wcześniej serię zarzutów dotyczących przestępstw finansowych. (PAP)

fot.Franco Silvi/ANSA/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks