REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaCiekawostkiWielka Brytania. Na pierwszym portrecie po objęciu tronu Karol III ma na...

Wielka Brytania. Na pierwszym portrecie po objęciu tronu Karol III ma na ręku indiańską bransoletkę

-

Pierwszy portret króla Karola III namalowany po objęciu przez niego brytyjskiego tronu zaprezentowano w środę. Monarcha nie nosi żadnych symboli władzy królewskiej, za to ma na ręku bransoletkę otrzymaną od wodza jednego z amazońskich plemion.

Portret króla Karola III autorstwa Alastair’a Barford’a fot. Illustrated London News

Autorem olejnego obrazu jest 36-letni Alastair Barford, który w 2015 roku namalował także portret matki Karola III, zmarłej we wrześniu zeszłego roku królowej Elżbiety II. Król nie pozował mu, Barford namalował portret na podstawie szkiców, które sporządził w lutym podczas spotkania w Pałacu Buckingham poświęconego bioróżnorodności oraz na podstawie zdjęć.

REKLAMA

Na obrazie Karol III ma na sobie niebieski garnitur, białą koszulę i różowy krawat, zaś jedną rękę swobodnie trzyma w kieszeni marynarki. „Chciałem uchwycić jego ciepło i wrażliwość, empatię pojawiającą się w jego interakcjach z ludźmi, których spotyka” – powiedział Barford, wyjaśniając dlaczego monarcha nie jest w ceremonialnym stroju.

Tym, co zwraca uwagę na portrecie, jest bransoletka, którą król ma na przegubie lewej ręki. Otrzymał ją podczas wspomnianego spotkania w Pałacu Buckingham od wodza jednego z plemion amazońskich, a fakt, że jest ona na portrecie ma symbolizować zaangażowanie monarchy w sprawy ochrony środowiska naturalnego i bioróżnorodności.

Choć obraz Barforda nie ma statusu oficjalnego portretu monarchy, zostanie użyty na okładce specjalnej publikacji poświęconej koronacji, wydanej przez Illustrated London News, która pojawi się w sprzedaży w czwartek. Koronacja Karola III odbędzie się 6 maja w Opactwie Westminsterskim w Londynie.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

REKLAMA

2095857093 views

REKLAMA

REKLAMA

2095857326 views

REKLAMA

2097653722 views

REKLAMA

2095857475 views

REKLAMA

2095857576 views

REKLAMA

2095857687 views