REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaCiekawostkiWiedeń ponownie na czele rankingu miast najlepszych do życia

Wiedeń ponownie na czele rankingu miast najlepszych do życia

-

Na czele rankingu miast ponownie znalazł się Wiedeń jako miasto, w którym żyje się najlepiej z 221 uwzględnionych w zestawieniu opublikowanym w środę przez firmę doradczą Mercer. Najgorzej żyje się w Bagdadzie. Pośrodku, na miejscu 100., znalazł się Wrocław.

Wiedeń, liczący 1,7 mln mieszkańców, zajmuje w rankingu pierwsze miejsce od sześciu lat z rzędu. W tegorocznym ponownie dobrze wypadły miasta niemieckie i szwajcarskie. W pierwszej dziesiątce utrzymały się: Zurych (2. miejsce), Monachium (4), Duesseldorf (6) i Frankfurt (7). Doszły do nich Genewa (8) i Kopenhaga (9).

REKLAMA

Oprócz europejskiej siódemki w pierwszej dziesiątce znajdują się też miasta takie, jak Auckland w Nowej Zelandii (3), Vancouver w Kanadzie (6) i Sydney w Australii (10.)

Mercer sporządza swój ranking dla przedsiębiorstw i organizacji, uwzględniając takie kryteria, jak stabilizacja polityczna, opieka zdrowotna, oświata, przestępczość, oferta rekreacyjna i transport. Służyć ma on jako pomoc w szacowaniu wynagrodzeń i rozłąkowego dla międzynarodowego personelu.

Najlepsze do życia miasto – stolica Austrii – może poszczycić się bogatym życiem kulturalnym, dobrą opieką zdrowotną i umiarkowanymi kosztami mieszkaniowymi. W ramach rocznego biletu uprawniającego do korzystania z rozległego systemu transportowego dzienny koszt nielimitowanych przejazdów wynosi około 1 euro dziennie. Dzięki starym kawiarniom z habsburskich jeszcze czasów, wspaniałym barokowym pałacom, operze i licznym instytucjom kulturalnym miasto jest silnym magnesem dla turystów.

Najgorszymi zachodnioeuropejskimi miastami okazały się Belfast (63) i Ateny (85).

Standardy i jakość życia w miastach Europy Środkowej i Wschodniej mają dużą rozpiętość. Najwyżej oceniono Pragę (68. miejsce) i ex aequo Budapeszt i Lublanę (75). Najgorzej żyje się w Kijowie (176), Tiranie (180) i Mińsku (189).

Ale największą rozpiętość standardów życia odnotowano w Azji. Najlepsze do życia azjatyckie miasto to Singapur, 25. na liście, do najgorszych należy Duszanbe w Tadżykistanie – na 214. miejscu, a ranking zamyka Bagdad.

W ramach swego rankingu Mercer wybrał też grupę miast, które wyrastają na kolejne centra biznesowe. Znalazł się wśród nich Wrocław.

Grupa ta przedstawia się następująco: Durban w RPA (85. miejsce w rankingu) staje się coraz większym ośrodkiem produkcyjnym i wysyłkowym; Cheonan w Korei Płd. (98) – ośrodek technologiczny i uniwersytecki; Taichung na Tajwanie (99) – bogate tradycje kulturalne przyciągają do miasta rozmaite przedsiębiorstwa przemysłowe z regionu i świata; Wrocław (100) – mocne zasoby ludzkie, utalentowani pracownicy i dobra infrastruktura; Manaus w Brazylii (127) – przyciąga biznes swoją wolną strefą gospodarczą; Hajderabad w Indiach (138) – siedziba wielu firm usługowych (IT, ubezpieczenia i finanse); Chongqing w Chinach (142) – przemysł wytwórczy, węzeł transportowy; Xi’an w Chinach (142) – strefa gospodarcza i rozwoju technologicznego; Pune w Indiach (145) – siedziba firm sektora IT i motoryzacyjnego.(PAP)

fot.luckysilver1 /pixabay.com

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2115053680 views

REKLAMA

2115053912 views

REKLAMA

REKLAMA

2116850302 views

REKLAMA

2115054052 views

REKLAMA

2115054151 views

REKLAMA

2115054259 views