REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ciekawostki Wideo. Największy wyłowiony homar znów trafił do Atlantyku

Wideo. Największy wyłowiony homar znów trafił do Atlantyku

-

Homar ważący 12,25 kg trafił ponownie do Atlantyku. Skorupiaka wyłowiono u wybrzeży rybackiej wioski Cushing w stanie Maine. Rybacy nazwali go Rocky i przekazali Maine State Aquarium w West Boothbay.

fot.WMTW/ Rekordowych rozmiarów homar powrócił do oceanu

REKLAMA

Według Elaine Jones, z departamentu zasobów naturalnych stanu Maine, złapany w sieć w zeszłym tygodniu homar, miał rozmiary trzyletniego dziecka. Rocky miał też wyjątkowo długie szczypce mogące zmiażdżyć ramię dorosłego mężczyzny.

Rocky nie pobił jednak światowego rekordu, choć był tego bliski. Największego w historii homara, ważącego 20 kg wyłowiono w 1977 roku w Nowej Szkocji. Przypuszcza się jednak, że ustanowił rekord amerykański, choć nie ma statystyk to potwierdzających.  Ekspertom nie udało się ustalić wieku skorupiaka.

Przedstawiciele departamentu postanowili o wypuszczeniu homara w wodach zatoki,  a nie na otwartym oceanie, gdzie dostał się w sieci na krewetki. Według lokalnych przepisów rybacy mają obowiązek wypuszczenia lub przekazania przedstawicielom Department of Marine Resources homarów, których długość od oczu do początku ogona sięga 12,7 cm (5 cali).

Zobacz wideo:

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks