REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ciekawostki W.Brytania. Topless wrócił na łamy "The Sun"

W.Brytania. Topless wrócił na łamy “The Sun”

-

Na słynną 3. stronę brytyjskiego tabloidu “The Sun” nieoczekiwanie powróciła w czwartek modelka w stroju topless. Przez kilka ostatnich dni publikowano tam zdjęcia dziewczyn w biustonoszach, odchodząc od prawie 45-letniej tradycji.

“The Sun” nie wyjaśnił ani rezygnacji z topless, ani powrotu. W czwartkowym wydaniu zdjęcie modelki z odsłoniętymi piersiami opatrzono podpisem “to jest strona 3. i zdjęcie 22-letniej Nicole z Bournemouth”.

REKLAMA

Z topless zrezygnowano na kilka dni tylko w drukowanym wydaniu tabloidu. W wersji internetowej wszystko było “po staremu”.

Słynna 3. strona jest postrzegana jako integralna część “The Sun”, ale właściciel tej gazety, magnat medialny Rupert Murdoch dawał ostatnio do zrozumienia, że może się to zmienić. Irlandzka edycja tabloidu zrezygnowała z modelek topless w 2013 roku. W zeszłym roku Murdoch mówił, że jego zdaniem 3. strona jest “staromodna, choć wielu czytelników zdaje się z tym nie zgadzać”.

Feministki, które prowadziły kampanię przeciwko goliźnie na 3. stronie „The Sun”, zarzucały gazecie, że w przypadku mężczyzn newsem jest to, co robią, a w przypadku kobiet – to, jak wyglądają. Zmianę sprzed kilku dni na stronie 3. powitały z zadowoleniem, podobnie jak i szefowa brytyjskiego resortu oświaty oraz ds. kobiet i równouprawnienia Nicky Morgan, która uznała, że było to “małym, ale znaczącym krokiem w stronę poprawy sposobu przedstawiania kobiet i dziewcząt w mediach”.

W obronie tradycji topless na 3. stronie wystąpiły natomiast modelki, których zdjęcia się tam ukazywały. Jedna z nich, Laura Lacole, powiedziała BBC: “To nie jest triumf feminizmu. To jest triumf pruderii”.

“The Sun” nie wyjaśnił, czy obecny powrót topless na stronę 3. ma charakter trwały.(PAP)

fot.Andy Rain/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks