REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ciekawostki W.Brytania. Elżbieta II w pierwszych odwiedzinach u prawnuczki

W.Brytania. Elżbieta II w pierwszych odwiedzinach u prawnuczki

-

Queen Elizabeth II turns 89

Brytyjska królowa Elżbieta II odwiedziła we wtorek po raz pierwszy swą urodzoną w sobotę prawnuczkę Charlotte, drugie dziecko księżnej Kate i księcia Williama. Monarchini przybyła w tym celu wczesnym popołudniem do londyńskiego pałacu Kensington.

REKLAMA

Również we wtorek książę i księżna Cambridge zarejestrowali córeczkę, która jest obecnie czwartą w kolejności pretendentką do tronu – po dziadku – księciu Karolu, ojcu Williamie i swoim starszym bracie George’u.

Mała księżniczka, Charlotte Elizabeth Diana, nosi drugie imię właśnie po prababce, która została królową w 1952 roku.

Ostatnie takie spotkanie pokoleń w brytyjskiej rodzinie królewskiej – pomiędzy panującym monarchą a prawnuczką w prostej linii męskiej – odbyło się pod koniec XIX wieku. Wówczas to, jak przypomina portal BBC News, królowa Wiktoria zobaczyła księżniczkę Marię, siostrę Jerzego VI, urodzoną w 1897 roku. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks