REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaCiekawostkiTajlandia. Hotel wycofa pozew przeciw Amerykaninowi za negatywną recenzję

Tajlandia. Hotel wycofa pozew przeciw Amerykaninowi za negatywną recenzję

-

Amerykanin oskarżony w Tajlandii o zniesławienie hotelu, któremu wystawił w internecie negatywne recenzje, uniknie procesu i kary więzienia. Hotel zapowiada wycofanie pozwu, jeśli mężczyzna publicznie przeprosi – podały w piątek lokalne media.

Zgodnie z tajlandzkimi przepisami dotyczącymi zniesławienia i przestępstw komputerowych amerykański nauczyciel Wesley Barnes mógłby zostać za to skazany nawet na dwa lata więzienia i wysoką grzywnę.Według zawartej ugody Amerykanin ma przed końcem miesiąca przekazać hotelowi „formalne i szczere przeprosiny” i wysłać odpowiednie oświadczenia do mediów, tajlandzkiej organizacji turystycznej, ambasady USA i platformy TripAdvisor.

Barnes został we wrześniu aresztowany przez tajlandzką policję imigracyjną, a po dwóch dniach zwolniony za kaucją – podał dziennik „Bangkok Post”.

REKLAMA

Mężczyznę pozwano, ponieważ opublikował w sieci szereg negatywnych opinii na temat hotelu na wyspie Koh Chang, zarzucają mu rzekomo „współczesne niewolnictwo”. Hotel ocenił te komentarze jako zmyślone i złośliwe. Zarzucił też Amerykaninowi rasistowskie uwagi pod adresem pochodzącego z Czech menedżera.

Przyczyną sporu miała być kłótnia pomiędzy Barnesem i jego kolegą a obsługą hotelowej restauracji o 500 bahtów (61 zł) korkowego – opłaty za spożywanie alkoholu przyniesionego z zewnątrz. Według hotelu po dyskusjach z klientami personel ostatecznie odstąpił od egzekwowania tej opłaty.

Barnes twierdził natomiast, że recenzja, w której pisał o „współczesnym niewolnictwie”, nigdy nie została opublikowana, ponieważ TripAdvisor ją odrzucił. Oceniał również, że menedżer hotelu był agresywny.

Światowe media podkreślają, że obowiązujące w Tajlandii surowe przepisy dotyczące zniesławienia były wcześniej wykorzystywane do uciszania aktywistów, dziennikarzy i sygnalistów. Krytykę obrońców wolności słowa wzbudził w ubiegłym roku wyrok dwóch lat więzienia dla reporterki telewizyjnej Suchanee Cloitre za opublikowanie informacji dotyczących warunków pracy na fermie drobiu.

Andrzej Borowiak (PAP)

REKLAMA

2093143290 views

REKLAMA

2093143574 views

REKLAMA

2094940023 views

REKLAMA

2093143826 views

REKLAMA

2093143964 views

REKLAMA

2093144106 views