REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ciekawostki Rosja. 11-letnia dziewczynka sama bez biletu poleciała do Petersburga

Rosja. 11-letnia dziewczynka sama bez biletu poleciała do Petersburga

-

fot.manolofranco/pixabay.com
fot.manolofranco/pixabay.com

11-letnia dziewczynka poleciała z moskiewskiego lotniska Wnukowo do Petersburga bez biletu i opieki dorosłych – podała w środę rosyjska policja. Jak piszą media incydent ten zrodził pytania o bezpieczeństwo w rosyjskich portach lotniczych.

REKLAMA

Dziecko, którego tożsamości nie ujawniono, wyszło ze szkoły we wtorek i nie wróciło do domu.

Aleksandr Rżanienkow z petersburskiego ratusza powiedział mediom, że dziewczynka pojechała na lotnisko Wnukowo, gdzie wmieszała się w tłum pasażerów lecących do Petersburga. Na pokład samolotu przedostała się, dołączając do wielodzietnej rodziny.

Została zauważona na lotnisku Pułkowo w Petersburgu przez policjantów, którzy zainteresowali się dzieckiem pozostającym bez opieki dorosłych.

Rzecznik praw dziecka Paweł Astachow zapowiedział, że rodzina dziewczynki zostanie poddana szczególnej kontroli.

“Niestety rodzina zostanie poddana kontroli, gdyż faktycznie chodzi o to, że dziewczynka uciekła, a rodzice nie wypełnili obowiązków opieki nad małoletnią” – powiedział.

Jednocześnie zauważył, że rodzina dziecka nie była nigdy rejestrowana w opiece społecznej ani w żadnych innych socjalnych służbach.

Tymczasem matka dziewczynki zamierza zażądać odszkodowania od lotniska i linii lotniczych, którymi leciała córka.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks