REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaCiekawostkiPrzy zakupie anteny satelitarnej – broń w prezencie

Przy zakupie anteny satelitarnej – broń w prezencie

-

Sieć sklepów ze sprzętem elektronicznym oferuje nowym abonentom telewizji satelitarnej w stanach Idaho i Montanie darmowy pistolet.  Promocja oburza przeciwników prawa posiadania broni, ale pomysłodawcy takiej wiązanej sprzedaży nie widzą w niej nic niewłaśćiwego.

fot. Niezwykła promocja w Montanie i Idaho. Kup antenę satelitarną – dostaniesz pistolet w prezencie

Promocja dostępna jest w sklepach RadioShack – każdy kto zostanie abonentem telewizji satelitarnej Dish Network dostaje bon wartości 135 dol. na zakup pistoletu jednostrzałowego w pobliskim sklepie sportowym. Do wyboru jest półautomatyczny model Hi Point 380 lub dubeltówka kaliber 20. Właściciele sklepów twierdzą, że ten chwyt marketingowy przyciągnął już wielu klientów.

REKLAMA

Steve Strand, pomysłodawca tej akcji, uważa, że dodawanie broni do abonamentu jest trafionym pomysłem, gdyż w Idaho i Montanie większość ludzi opowiada się za jej posiadaniem. Jak się okazuje, ma rację, gdyż od wprowadzenia w życie promocji liczba abonentów Dish Network wzrosła trzykrotnie. Większość z nich to kobiety.

Dodawanie pistoletów jako prezentu do abonamentu wywołało liczne głosy sprzeciwu, szczególnie na blogach. Jednakże według właścicieli sklepów, stany które obejmuje promocja mają niski wskaźnik przestępczości w porównaniu do dużych miast w USA. „Nawet nie pomyślałbym, żeby robić taką promocje w Detroit, ale tutaj mamy całkiem inną demografię” –  mówi Steve Strand.

Sprawa posiadania broni jest szeroko dyskutowana w USA  po wydarzeniach w Arizonie w styczniu br., kiedy w Tucson podczas spotkania z zasiadającą w Izbie Reprezentantów Gabrielle Giffords młody mężczyzna postrzelił 19 osób, sześć ze skutkiem śmiertelnym.

Według ankiety przeprowadzonej w Arizonie, Kolorado, Indianie, Ohio i Wirginii w lutym tego roku, 83 proc. respondentów opowiedziało się za zaostrzeniem przepisów dotyczących posiadania broni.

MK

REKLAMA

2103380268 views

REKLAMA

2103380501 views

REKLAMA

2105176893 views

REKLAMA

2103380644 views

REKLAMA

2103380744 views

REKLAMA

2103380853 views