REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmeryka"Playboy" rezygnuje z publikowania zdjęć roznegliżowanych kobiet

„Playboy” rezygnuje z publikowania zdjęć roznegliżowanych kobiet

-

Sesja dla magazynu "Playboy" w Paragwaju fot.Santi Carneri/EPA
Sesja dla magazynu „Playboy” w Paragwaju fot.Santi Carneri/EPA

Znany magazyn dla mężczyzn „Playboy” rezygnuje z publikowania zdjęć rozebranych kobiet – poinformował w poniedziałek dziennik „New York Times” powołując się na obecnego szefa wydawnictwa Scotta Flandersa.Pismo chce walczyć o czytelnika interesującymi tekstami.

„Playboy” ma nadal zamieszczać zdjęcia atrakcyjnych modelek, ale ubranych.

REKLAMA

Według dziennika, założyciel i długoletni szef „Playboya”, 89-letni obecnie Hugh Hefner, zgodził się z sugestią zmiany profilu magazynu.

Kierownictwo redakcji uznało, że w obecnie kiedy praktycznie każdy ma telefon mający dostęp do internetu oferującym dowolną ilość stron z pornografią, publikowanie zdjęć roznegliżowanych kobiet staje się bezcelowe. Nie wiadomo jeszcze czy magazyn będzie nadal publikować słynne „rozkładówki”, czyli dwie strony w środku numeru ze zdjęciem atrakcyjnej modelki.

„Playboy” zadebiutował w grudniu 1953 roku numerem z Marylin Monroe na okładce. Po początkowym sukcesie szybko zaczął być atakowany za z jednej strony przez prawicowych polityków a z drugiej przez feministki oskarżające go o sprowadzanie kobiet do roli „obiektów seksualnych”.

Pismo zamierza teraz skupić się na ambitnych i interesujących tekstach. Ma w tej dziedzinie długą tradycję. Na jego łamach publikowali bowiem tacy ludzie pióra jak Kurt Vonnegut, Vladimir Nabokov, James Baldwin, Alex Haley i wielu innych.

Magazyn zamieszczał także wywiady m. in. z Fidelem Castro, pastorem Martinem Lutherem Kingiem, Malcolmem X i Johnem Lennonem.

„New York Times” wskazuje, że zmiana profilu może się też wiązać ze stałym spadkiem sprzedaży – z ok. 5,6 mln egzemplarzy w 1975 r. do ok. 800 tys. obecnie. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2107538175 views

REKLAMA

2107538406 views

REKLAMA

2109334797 views

REKLAMA

2107538547 views

REKLAMA

2107538646 views

REKLAMA

2107538754 views