REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaCiekawostkiNowy ukraiński znaczek pocztowy przedstawia ciągnik holujący czołg

Nowy ukraiński znaczek pocztowy przedstawia ciągnik holujący czołg

-

W konkursie na najładniejszy znaczek pocztowy, przeprowadzony pod hasłem „Dobry wieczór, jesteśmy z Ukrainy” zwyciężył znaczek przedstawiający czołg, holowany przez ciągnik, na tle ukraińskich barw narodowych – poinformował dyrektor generalny ukraińskiej poczty Ihor Smilianski.

„Głosowanie wyłoniło zwycięzcę! Dziękujemy tym 834 tysiącom obywateli, którzy oddali swój głos, oraz, rzecz jasna tym ponad 340 tysiącom, którzy wybrali następny hit filatelistyczny. Przypomnę, że w poprzednim konkursie na projekt znaczka zagłosowało 8 tysięcy, oznacza to, że w ciągu kilku miesięcy liczba miłośników filatelistyki zwiększyła się wielokrotnie, to dobrze” – napisał Smilianski w Telegramie, a wpis zatytułował „Wojska ciągnikowe zwyciężą!” – https://tinyurl.com/3y447uu9.

REKLAMA

„Jeżeli chodzi o tematykę zwycięskiego znaczka – podczas wojny ludzie wielokrotnie dostarczali ukraińskiemu wojsku czołgi zdobyte na Rosjanach. Ileż wart jest rolnik, który ukradł wraży czołg albo ci ludzie, którzy rozebrali inny na części, bo +przydadzą się w gospodarstwie+. Ta historia jest pokazowa, jestem pewny, że wraz z innymi wyczynami stała się podstawą pojęcia „ukraińska odwaga” – napisał dyrektor ukraińskiego operatora pocztowego.

Głosowanie trwało od 27 maja do 14 czerwca. Pierwszym znaczkiem, który został wyemitowany dzięki głosowaniu był znaczek z wizerunkiem zatopionego przez ukraińskie wojsko flagowego okrętu rosyjskiej Floty Czarnomorskiej Moskwa oraz fragmentem cytatu „Rosyjski okręcie wojenny, p… się”, którego autorem jest jeden z obrońców Wyspy Węży, która była atakowana przez krążownik, a które to słowa stały się jednymi z najbardziej rozpowszechnionych cytatów w trwającej od 24 lutego wojnie Rosji z Ukrainą.

Nowy zwycięski projekt nawiązuje do wydarzeń, które stały się przedmiotem dumy Ukraińców i drwin z Rosjan – podczas wojny liczne były przypadki odebrania czołgów rosyjskim żołnierzom, na przykład poprzez odholowanie go traktorem, jak to pokazano na znaczku (PAP).

REKLAMA

2107277293 views

REKLAMA

2107277525 views

REKLAMA

2109073916 views

REKLAMA

2107277666 views

REKLAMA

2107277765 views

REKLAMA

2107277873 views