REKLAMA

2127670512 views

REKLAMA

2127670511 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaCiekawostkiNiemcy. Daimler otwiera szkoły jazdy dla kierowców aut elektrycznych

Niemcy. Daimler otwiera szkoły jazdy dla kierowców aut elektrycznych

-

fot.Wolfgang Kumm/EPA
fot.Wolfgang Kumm/EPA

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler AG uruchamia w Stuttgacie szkoły jazdy dla osób chcących prowadzić samochody elektryczne. W ten sposób firma chce przygotować “początkujących kierowców na przyszłość mobilnego transportu” – poinformowano we wtorek.

REKLAMA

Szkoła jazdy powstanie przy współpracy z ACADEMY Holding Ag. Daimler poinformował w oświadczeniu, że jeszcze w tym miesiącu pięć szkół jazdy z okolic Stuttgartu uwzględni w ofercie dla początkujących kierowców “wprowadzenie do świata transportu bezemisyjnego”. Uczniowie będą szkolić się na samochodach elektrycznych, a także na pojazdach z napędem gazowym. Po zakończeniu kursu otrzymają pozwolenie na przystąpienie do egzaminu na standardowe uprawnienia, a także na tzw. e-prawo jazdy (eDriverLicence).

“Części teoretyczne dotyczące alternatywnych systemów jazdy i koncepcji transportowych zostaną połączone w podwójną lekcję teoretycznego szkolenia – obejmującą koncepcje alternatywnych systemów napędzania pojazdów, a także usług mobilnych. (…) Będą także poruszane takie kwestie, jak czas ładowania baterii, zasięg, charakterystyka przyspieszania, zagrożenia wynikające z cichej pracy silnika” – podał Daimler w oświadczeniu.

Po uzyskaniu e-prawa jazdy uczniowie powyżej 18. roku życia będą mogli wypożyczać samochody z systemu Daimlera car2go – usługi wynajmu miejskich pojazdów elektrycznych Smart Fortwo, w której można płacić np. od minuty wynajmu. Program funkcjonuje w Europie i Ameryce Północnej. Uczniowie szkoły Daimlera otrzymają także 100 darmowych minut do wykorzystania w car2go.

Na potrzeby szkół Daimler zapewnia 10 pojazdów – każda z nich dostanie po jednym Smarcie Fortwo i Mercedesie klasy B. Dodatkowo w każdej ze szkół koncern zainstalował stacje do szybkiego ładowania pojazdów. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2121187902 views

REKLAMA

REKLAMA

2121187925 views

REKLAMA

REKLAMA

2122984245 views

REKLAMA

2121187936 views

REKLAMA

2121187945 views

REKLAMA

2121187949 views