REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ciekawostki Niemcy: czworaczki 65-letniej kobiety przebywają w inkubatorach

Niemcy: czworaczki 65-letniej kobiety przebywają w inkubatorach

-

Czworaczki, które 65-letnia nauczycielka z Berlina Annegret Raunigk urodziła po zaledwie 26 tygodniach ciąży, przebywają w inkubatorach, a lekarze nie wypowiadają się na temat stanu ich zdrowia – poinformowała w sobotę rzeczniczka niemieckiej telewizji RTL.

Trzech chłopców i dziewczynka przyszło na świat we wtorek w berlińskim szpitalu, gdy u ich matki przeprowadzono cesarskie cięcie w związku z wystąpienie bólów porodowych. Noworodki “będą jeszcze długo w chwiejnym stanie” – zaznaczyła rzeczniczka. Prywatna telewizja RTL zawarła z 65-latką umowę na wyłączność udzielania wywiadów, a wiadomość o rozwiązaniu ciąży podała dopiero w piątek wieczorem.

REKLAMA

Raunigk poddała się na Ukrainie implantacji zarodków, powstałych drogą zapłodnienia in vitro z pochodzących od dawców komórek jajowych i plemników. W ten sposób stała się matką łącznie 17 dzieci, a ma także siedmioro wnucząt. Według RTL twierdziła, że jej najmłodsza, 10-letnia dziś córka Leila życzyła sobie młodszego rodzeństwa. Pozostałe 12 dzieci Raunigk to osoby dorosłe, ojciec dziewięciorga z nich – ale nie najstarszej 44-letniej córki – zmarł w 2008 roku w wieku 63 lat.

Jak podaje RTL, z powodu wcześniactwa dzieci nie są w pełni rozwinięte, jednak “zgodnie ze stanem wiedzy naukowej” powinny mieć duże szanse na przeżycie. Waga noworodków wynosiła w momencie narodzin od 655 do 960 gramów.

W rozmowie z agencją dpa dyrektor kliniki ginekologiczno-położniczej uniwersytetu w Erlangen Matthias Beckmann zaznaczył, że medycyna potrafi ratować coraz mniejsze wcześniaki, lecz znacznie istotniejsza niż ryzyko zgonu jest tu groźba wystąpienia trwałych uszkodzeń organizmu. Postępowanie 65-latki określił jako nieodpowiedzialne.

“Być może będzie musiała pielęgnować dwoje niepełnosprawnych dzieci, a w wieku 80 lat sama stanie się przypadkiem do pielęgnacji” – powiedział Beckmann. Dodał, iż nie może zrozumieć, że w ogóle znalazł się lekarz gotów implantować zarodki tak niemłodej kobiecie. (PAP)

Na zdj. Annegret Raunigk z córką Leilą fot.  EPA/PATRICK LUX

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks